Síť EDGE pro T-Mobile postaví Siemens a Motorola

Siemens se včera v tiskové zprávě pochlubil, že získal kontrakt na výstavbu sítě EDGE pro český T-Mobile. V několika velkých městech by tato rychlejší mobilní datová technologie měla být k využití koncem letošního roku, přičemž pokrytí se bude postupně rozšiřovat. První informace o rozhodnutí T-Mobilu zprovoznit EDGE najdete v tomto článku.

Oživeno: Stejný kontrakt na pokrytí Prahy, Brna, Plzně a zřejmě i dalších měst získala včera i Motorola. Jen se tím nechlubila tak silně jako Siemens, takže jsme to zjistili až později. Načasování je stejné – prosinec 2004.


Tisková zpráva Siemensu

Nová širokopásmová síť ve východní Evropě: Siemens dodá technologii EDGE mobilnímu operátorovi T-Mobile v České republice

Společnost Siemens, divize Mobilní informace a komunikace (Siemens mobile), vybaví GSM síť rychle rostoucího mobilního operátora v České republice, společnosti T-Mobile Czech Republic, a.s., technologií EDGE (Enhanced Data Rates for GSM Evolution). Tato vysokorychlostní infrastruktura bude zákazníkům T-Mobile CR k dispozici v několika velkých městech od konce roku 2004 s tím, že pokrytí se bude postupně dále rozšiřovat. Pro společnost Siemens je to již čtvrtý kontrakt na dodávku technologie EDGE ve východní Evropě a celkem třináctý na světě.

"Jsme hrdí na to, že budeme moci EDGE nabídnout našim uživatelům," vysvětluje Roland Mahler, generální ředitel společnosti T-Mobile Czech Republic, a.s. "Budeme tak moci poskytnout našim zákazníkům nový rozměr v užívání datových a multimediálních služeb."
 
"Vnímáme a ceníme si T-Mobile CR jako nesmírně agilní a inovativní společnost," říká Christoph Caselitz, šéf divize sítí společnosti Siemens. "Jsme rádi, že můžeme tomuto významnému hráči na českém trhu pomoci získat vyšší tržní podíl."

Telekomunikační sektor je považován za jedno z nejrychleji rostoucích odvětví v České republice. Zahraniční investoři vstoupili do všech oblastí tohoto odvětví, od klasické a mobilní telefonie přes datové služby až po satelitní přenosy. Výhodná poloha země uprostřed Evropy je vnímána jako hlavní stimul ke vstupu na zdejší trhy.

Diskuze (18) Další článek: Nokia nabídne blogování přímo z mobilu

Témata článku: Motorola, Siemens, Zdejší trh, Motor, Mobil, Rostoucí odvětví, Síť, Edge


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10