Škoda, že tento Walkman od Sony netelefonuje

Škoda, že tento Walkman od Sony netelefonuje

Velký barevný displej s dotykovým ovládáním, minimální tloušťka, 3,5mm audio výstup a logo Walkman. Takhle by si možná fanoušci značky Sony Ericsson představovali ideální hudební mobil pro rok 2009. Bohužel tento Walkman vyrábí pouze společnost Sony bez účasti Ericssonu, a tak byl ochuzen o telefonní funkce. K vidění byl na letošním veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas.

Klepněte pro větší obrázek 
Zdroj: mobile-review.com

Přitom i další funkce hudebních přehrávačů nové série Sony NWZ-X1051 a X1061 mají blíže k mobilům než jednoúčelovým "empétrojkám". Jedná se o první netelefonní Walkmany vybavené Wi-Fi a internetovým prohlížečem. Uživatel tak bude moci surfovat v místech dosahu bezdrátové sítě, aniž by musel (nebo i mohl) vkládat do přístroje jakoukoliv SIM kartu.

Klepněte pro větší obrázek 
Zdroj: mobile-review.com

Pro prohlížení internetu je optimalizován širokoúhlý QVGA OLED displej s úhlopříčkou 3". Prohlížeč si poradí, podobně jako nejnovější mobily Sony Ericsson, i se streamovanými videi na YouTube. Walkman obsahuje vestavěné FM rádio, přehrávač si poradí s formáty audio formáty MP3, WMA, AAC, L-PCM a video formáty AVC (H.264/AVC), MPEG-4, WMV DRM. Přístroj se bude vyrábět v provedení s vestavěnou pamětí 16 nebo 32 GB, na trhu by se měl objevit v druhém čtvrtletí 2009 za dosud neupřesněnou cenu.

Diskuze (27) Další článek: iRiver Wave: výrobce přehrávačů potvrzuje svůj první hudební mobil

Témata článku: Sony, Smartphony, Walkman, Škoda, Son

Určitě si přečtěte