Skype funguje na webu. Bez aplikace, bez registrace, stačí poslat odkaz

Od loňského roku lze konverzaci vést přímo na webu Skypu, i když ani jeden ze zúčastněných uživatelů nemá registrovaný Skype účet

Webové rozhraní nabízí Skype už delší dobu, doposud se však jednalo o online variantu desktopového klienta, do níž se bylo třeba přihlásit uživatelským účtem. Microsoft však nyní přišel se zajímavou novinkou, která se bude hodit třeba pro rychlé a jednorázové konverzace, odpadla totiž nutnost registrace.

Pokud nyní zamíříte na Skype.com, najdete zde i novou možnost Zahájit konverzaci. Po zadání svého jména dojde k otevření webového komunikátoru, v němž najdete také odkaz pro rychlé připojení do vaší konverzace. Pokud jej tedy odešlete kamarádovi nebo obchodnímu partnerovi, ten se po kliknutí rovnou ocitne ve vašem chatu. Funguje zde vše, co v běžném webovém rozhraní – kromě textu si tak můžete volat, a to i v podobě videohovorů. Pro tyto dvě možnosti je však již vyžadován doinstalovaný plugin v prohlížeči.

Klepněte pro větší obrázek
Konverzaci lze vést přímo na webu Skypu ačkoliv ani jeden ze zúčastněných uživatelů nemá registrovaný Skype účet

Do takto zahájených konverzací se může připojit až 300 uživatelů a současně jich může být až 25 ve spojení pomocí videohovoru. V případě, že některý z účastníků má nainstalovaný běžný Skype, lze komunikovat přímo přes něj stejně jako v běžné skupinové konverzaci.

Témata článku: Microsoft, Mobilní aplikace, Skype, Web, Aplikace

5 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Arvo 19. 11. 2016 23:04:50
    Na Macovi Skype funguje nespolehlivě, ale přihlásím se. Na PC s Win7 se...
  • miky777 19. 11. 2016 18:36:17
    Aha to převzali třeba po appear.in, ale jinak fajn.
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení