Skype pro Symbian je na světě, ale zatím neoficiálně

Skype pro Symbian je na světě, ale zatím neoficiálně

Internetová telefonie přímo z mobilních telefonů brzy zažije velký boom. Uvedení programu Skype pro operační systém Symbian S60, používaný v mnoha chytrých mobilních telefonech, už totiž přijde co nevidět. Naznačují to alespoň informace uvedené na serveru Allaboutsymbian.com, kde jsou také k vidění fotografie Nokie 6680 se spuštěným programem Skype. Program již tedy existuje. Zatím se ale jen spekuluje, kdy bude oficiálně představen.

Klepněte pro větší obrázek 
Skype pro Symbian už skutečně existuje

Aplikace podporuje jak klasické internetové volání mezi klienty Skypu, tak službu Skype Out pro volání na běžná telefonní čísla. Možné je provozovat i textovou komunikaci. Kvalita zvuku při telefonování je prý v podstatě stejná jako při běžném volání v mobilní sítí.

Skype je nejrozšířenější program pro volání přes internet. Je zdarma a zadarmo se mezi uživateli Skypu také volá. Umožňuje přitom za výhodné ceny volání i na běžná telefonní čísla a číslo si můžete také nechat přidělit. Implementace v mobilních telefonech je proto strašákem pro mobilní operátory. V sítích třetí generace nebo přes Wi-Fi připojení je datový tok pro internetovou telefonii už dostatečný a uživatelé Skypu by tak mezi sebou mohli volat i z mobilu zdarma, respektive za cenu datových přenosů.

Témata článku: Skype

58 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Martin 10. 10. 2008 10:53:17
    Nainstaloval jsem do Nokie E65 Fring, ale chce po mně user ID, prosím, kde...
  • Mark 19. 9. 2007 15:17:32
    hledej na DC nebo jeste lepe na BitTorrentu ... torrenty hledej tak ze do...
  • Mark 19. 9. 2007 15:16:02
    a ze zrovna uzivatel dnes uz vycpeleho IRC ktere uz ztraci svuj drive tak...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení