Skype pro Symbian je na světě, ale zatím neoficiálně

Internetová telefonie přímo z mobilních telefonů brzy zažije velký boom. Uvedení programu Skype pro operační systém Symbian S60, používaný v mnoha chytrých mobilních telefonech, už totiž přijde co nevidět. Naznačují to alespoň informace uvedené na serveru Allaboutsymbian.com, kde jsou také k vidění fotografie Nokie 6680 se spuštěným programem Skype. Program již tedy existuje. Zatím se ale jen spekuluje, kdy bude oficiálně představen.

Klepněte pro větší obrázek 
Skype pro Symbian už skutečně existuje

Aplikace podporuje jak klasické internetové volání mezi klienty Skypu, tak službu Skype Out pro volání na běžná telefonní čísla. Možné je provozovat i textovou komunikaci. Kvalita zvuku při telefonování je prý v podstatě stejná jako při běžném volání v mobilní sítí.

Skype je nejrozšířenější program pro volání přes internet. Je zdarma a zadarmo se mezi uživateli Skypu také volá. Umožňuje přitom za výhodné ceny volání i na běžná telefonní čísla a číslo si můžete také nechat přidělit. Implementace v mobilních telefonech je proto strašákem pro mobilní operátory. V sítích třetí generace nebo přes Wi-Fi připojení je datový tok pro internetovou telefonii už dostatečný a uživatelé Skypu by tak mezi sebou mohli volat i z mobilu zdarma, respektive za cenu datových přenosů.

Diskuze (58) Další článek: Nové Sony Ericssony na vlastní oči (první dojmy a živé foto)

Témata článku: Skype, Internetová telefonie, Svět, Běžné volání


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39