Skype pro Symbian je na světě, ale zatím neoficiálně

Internetová telefonie přímo z mobilních telefonů brzy zažije velký boom. Uvedení programu Skype pro operační systém Symbian S60, používaný v mnoha chytrých mobilních telefonech, už totiž přijde co nevidět. Naznačují to alespoň informace uvedené na serveru Allaboutsymbian.com, kde jsou také k vidění fotografie Nokie 6680 se spuštěným programem Skype. Program již tedy existuje. Zatím se ale jen spekuluje, kdy bude oficiálně představen.

Klepněte pro větší obrázek 
Skype pro Symbian už skutečně existuje

Aplikace podporuje jak klasické internetové volání mezi klienty Skypu, tak službu Skype Out pro volání na běžná telefonní čísla. Možné je provozovat i textovou komunikaci. Kvalita zvuku při telefonování je prý v podstatě stejná jako při běžném volání v mobilní sítí.

Skype je nejrozšířenější program pro volání přes internet. Je zdarma a zadarmo se mezi uživateli Skypu také volá. Umožňuje přitom za výhodné ceny volání i na běžná telefonní čísla a číslo si můžete také nechat přidělit. Implementace v mobilních telefonech je proto strašákem pro mobilní operátory. V sítích třetí generace nebo přes Wi-Fi připojení je datový tok pro internetovou telefonii už dostatečný a uživatelé Skypu by tak mezi sebou mohli volat i z mobilu zdarma, respektive za cenu datových přenosů.

Diskuze (58) Další článek: Nové Sony Ericssony na vlastní oči (první dojmy a živé foto)

Témata článku: Skype, Internetová telefonie, Svět, Běžné volání

Určitě si přečtěte