Sledujeme ČT24 na displeji mobilu

Sledujeme ČT24 na displeji mobilu

Zpravodajský televizní kanál ČT24 můžete sledovat na svém chytrém mobilním telefonu. Přímý přenos zpráv jsme vyzkoušeli na Nokii 6681 se Symbianem a na Motorole MPx200 s operačním systémem Windows Mobile.

   
ČT24 na Symbianu

   
ČT24 na smartphonu Windows Mobile

Nejdůležitější jsou adresy:

 • Symbian: rtsp://stream2.visual.cz/broadcast/ct/ct24-low.rm
 • Windows Mobile: http://ct1streaming.visual.cz/asx/ct24liveWL.asx

Oživeno: Pokud by uvedené přímé adresy nefungovaly, použijte tuto adresu, která bude směřovat vždy na aktuální stream: http://ct1streaming.visual.cz/rams/CT24LiveRL.ram

Jestli se vám nechce adresu do telefonu se Symbianem opisovat, stáhněte si tento soubor a třeba přes Bluetooth jej pošlete do smartphonu. Objeví se v Galerii, v sekci Odkazy, stačí na něj jen klepnout. Jinak adresu zadejte ručně do vestavěného internetového prohlížeče. V obou případech se otevře program Real Player a zeptá se, jestli se má připojit k serveru. To mu potvrďte a když se zadaří, po určité prodlevě se na displeji objeví televizní vysílání.

Ano, když se zadaří. Datový tok je totiž na samé hranici možností GPRS. V horších podmínkách se akorát dozvíte, že vypršela prodleva serveru. Zdá se, že tři timesloty pro stahování nestačí, jsou potřeba všechny čtyři. Anebo EDGE, které má v tomto konkrétním případě opravdu smysl.

  
Odkazy v Galerii • načítání streamu

U smartphonu s Windows Mobile zadejte uvedenou adresu do aplikace Media Player.

Zatímco televize s počasím (psali jsme zde) ukazovala spíš možnosti telefonu, sledování ČT24 už má praktický smysl. Televizní stanice má i samostatný zvukový kanál, z adresy rtsp://stream2.visual.cz/broadcast/ct/ct24-zvuk.rm, která je na počítači funkční, se mi ho ale v telefonu nepodařilo rozjet.

 Symbian: režim zobrazení přes celý displej


Oživeno: Na této stránce najdete vedle ČT24 také adresy vysílání ČT1 a ČT2 v různé kvalitě. Zajímavá diskuze na téma streamování televizního vysílání, je na Symbian Foru.

Témata článku: Motorola MPx200

69 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Remoter 12. 10. 2010 13:15:16
  Dovolil jsem si nedávno vytvořit stránku s funkčními odkazy na všechny...
 • Markus 4. 8. 2005 8:37:09
  - Profi řešení: Windows 2003 + Windows media server od Microsoftu nebo...
 • P.V., P.V. 17. 7. 2005 18:12:23
  Myslím, že teď už všichni vědí, že zezi tu byl první a...

komerční sdělení

Komerční sdělení