Sledujeme Vyvolené a ČT24 na 3G mobilu

Prostřednictvím aplikací Real Player nebo Windows Media Player lze v chytrých mobilních telefonech sledovat streamované video. Podrobně jsme o této možnosti psali v tomto článku, přes GPRS se ale jednalo spíš jen o technologickou libůstku než o prakticky použitelnou službu.

Živé video v sítích 3G je ale úplně jiná káva. Přenos je plynulý a zvuk takřka dokonalý. Vyzkoušeli jsme stremované vysílání české stanice ČT24, slovenskou televizi Joj a také přímý přenos z vily Vyvolených.


Na Nokii N70 lze použít i celoobrazovkový režim, kvalita obrazu ale znatelně klesne

ČT24

Ve zprávách se bez problémů dal sledovat fotbalový příspěvek. Počasí je dokonalé, zde je důležitý hlavně zvuk, stejně tak v dopravním zpravodajství. U přenosu z interpelací snadno rozeznáte tváře. V některých chvílích byl k přečtení i textový pruh běžící ve spodní části obrazu. 

Vyvolení a TV Joj

Slovenské kanály jsou optimalizované pro GPRS/EDGE a přenos přes 3G není tak kvalitní. Přesto se na ně dá dívat, dobře rozumět je i zvuku.
Vyvolení právě dostali zelí


 
Na Joj jsem zrovna chytil konec filmu a reklamní blok

Nevíte, jak na mobilu naladit přímý přenos do vily Vyvolených? Stačí do internetového prohlížeče zadat adresu wap.joj.sk a postupovat podle odkazů. V tomto případě ani nepotřebujete smartphone, TV Joj vysílá i ve formátu 3GP, který zvládají i mnohé běžné telefony.


wap.joj.sk

Diskuze (33) Další článek: Oskar Vodafone: svezte se tramvají zdarma (+ fotky)

Témata článku: 3G, Mobil

Určitě si přečtěte