Slováci varují před vybuchujícími mobily ve Španělsku

Slováci varují před vybuchujícími mobily ve Španělsku

„Ministerstvo zahraničních věcí Slovenské Republiky upozorňuje občany cestující do Španělska na nebezpečí výbuchu nalezených mobilů a klíčenek na veřejných prostranstvích v různých městech na území Španělska, jako Madrid, Barcelona a Valencia. Výbuch může způsobit vážné poranění končetiny“. Takto upozorňuje na svých stránkách Velvyslanectví Slovenské republiky v Madridu.

TIP: Zprávu původně zpracovali naši slovenští kolegové na MobilMania.sk

„Přestože nemáme vědomost, že by se vůbec někdy podobná věc ve Španělsku stala, opatrnosti nikdy není dost," uvedl pro SME.sk zástupce slovenského velvyslance ve Španělsku Juraj Tomaga. Podle představitele velvyslanectví informace pochází ze španělského ministerstva vnitra. Zajímavé je to, že slovenští diplomaté zprávu nabídli dříve než španělské orgány.

Mobily jako rozbuška používají různé teroristické organizace. Rozbušku aktivuje buď textová zpráva, nebo telefonát. Ve Španělsku se s takovými praktikami spojuje zejména teroristická organizace baskických separatistů ETA, která v poslední době velmi často plní stránky novin. V minulosti byly detonační systémy odpalované mobilními telefony použity například v Iráku a při útocích na vlaky v roce 2004 v Madridu.

Diskuze (3) Další článek: Rekapitulace: mobilní svátek MWC přinesl 22 novinek

Témata článku: Ostatní, Mobil, Podobná věc

Určitě si přečtěte