SmartMovie 3.11: ještě plynulejší přehrávání videa

Krátce po sobě uvedla firma Lonely Cat Games hned dvě nové verze přehrávače videa SmartMovie. Není to ani týden, co jsem instaloval verzi 3.0, a už je tu verze 3.11. S ní přichází nový kodek videa, CoreMP4, který nahrazuje starší XviD. Oba ovladače umí přehrát jak DivX, tak XviD, ale CoreMP4 je výrazně výkonnější. Na silném hardwaru, např. na Nokii 6681 rozdíl nepoznáte (220 MHz), ale na slabším komunikátoru Nokii 7710 to jsou nebe a dudy – to samé bude jistě platit pro Nokie 9300 a 9500, které mají v srdci stejný procesor jako 7710 (150 MHz).

Na komunikátoru konečně běží video s 25 snímky za sekundu bez většího trhání; dosud jsem musel video překódovat na poloviční fps, teprve pak se na něj dalo dívat, aniž by se sekal zvuk. Zkoušel jsem přehrávat video v rozlišení 240 x 180 bodů, s datovým tokem 144 kb/s a při 25 fps; u filmů s rychlými scénami je vhodné snížit rozlišení a případně i bitrate, aby 7710 stíhala.

Podstatně rychlejší je také seeking, tedy rychlé přetočení videa. Zatímco dříve bylo přetáčení videa extrémně pomalé a než se po posunu časovače program vzpamatoval, trvalo to na 7710 i deset sekund, nyní trvá vyhledávání daleko kratší dobu. Na Nokii 6681 je to dokonce otázka sotva sekundy. Zkrátka oproti verzi 2.76, která byla v prodeji, pokud se dobře pamatuji, více než rok, je to pořádný rozdíl.

Tip: Stáhněte si hodinové demo programu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Tip: Více si můžete o možnostech SmartMovie přečíst ve starším článku.

Diskuze (20) Další článek: Elf In Forest: doleť co nejdál (recenze hry pro Symbian)

Témata článku: Přehrávání videa, Přehrávání

Určitě si přečtěte