Smartphone Hawkeye podle přání fanoušků je propadák. ZTE se nejspíš nepodaří vybrat dostatek financí

Smartphone Hawkeye podle přání fanoušků je propadák. ZTE se nejspíš nepodaří vybrat dostatek financí

V Evropě se o ZTE moc nemluví, na americkém kontinentu je ale čínská značka poměrně aktivní. Prodejně se jí daří zejména s neblokovanými levnými smartphony v předplacených sadách – ano, Američané stále „hrají“ na předpotopní blokace SIM pro jednotlivé operátory.

Ještě před několika týdny se ZTE na veletrhu CES v Las Vegas chlubilo projektem CSX, v rámci kterého připravilo smartphone s kódovým názvem Hawkeye podle přání fanoušků. Financovat jej chce pomocí crowdfundingové kampaně na Kickstarteru. Lákadlem měl být oční skener a přilnavý povrch, díky kterému by smartphone držel třeba na palubní desce auta.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Prototyp ZTE Hawkeye je naprosto průměrný a nudný telefon. Oční skener a přilnavý povrch to nezachrání (foto: Kickstarter)

Jenže ve třetině délky kampaně se nevybrala ani desetina z požadovaného objemu 500 tisíc dolarů. K získání smartphonu přitom stačil příspěvek ve výši 199 dolarů. ZTE už na blogu komunity vydalo příspěvek, ve kterém uznává chybu v nastavení dalších parametrů zařízení. Kromě výše uvedených technologických specialit je totiž Hawkeye obyčejný smartphone střední třídy, kterých je na trhu 12 do tuctu. ZTE správně vyhodnotilo, že speciální technologie má smysl osazovat pouze do high-endových zařízení.

Navrhované parametry ZTE Hawkeye:

  • 5,5palcový Full HD displej
  • procesor Qualcomm Snapdragon 625
  • 3 GB RAM + 32 GB úložiště + microSD
  • duální hlavní fotoaparát (13 + 12 Mpx), přední 8Mpx selfie kamera
  • baterie 3 000 mAh + Quick Charge 2.0
  • Wi-Fi, NFC, Bluetooth 4.2, USB-C, čtečka otisků, oční skener, přilnavý povrch

Kampaň na Kickstarteru nicméně pokračuje, ale je velmi pravděpodobné, že se cílovou částku nepodaří vybrat a všechny příspěvky se tak nakonec budou odesilatelům vracet. ZTE sice vyzývá komunitu, aby přišla s nápadem, jak smartphone zatraktivnit, ale částka 199 dolarů už se měnit nemůže, takže zásadní vylepšení nepřichází v úvahu. ZTE se tak opět ztrácí v rozpačitých projektech, kterých už za dobu své dlouhé existence v mobilním byznysu předvedlo víc než dost.

Diskuze (5) Další článek: Pokémon Duel: digitální „deskovka“, která se chce přiživit na fenoménu Pokémon Go

Témata článku: ZTE, Smartphony, Technologie, Duální fotoaparát, Koncepty, Čtečka otisků prstů, Experiment, Mobilní byznys, Blokace, Existence, Fin, Hands Free, Hands-free, Propadák, Příspěvek, Speciální technologie

Určitě si přečtěte