Smartphony mají pomoci oživit herní průmysl

Smartphony mají pomoci oživit herní průmysl

Rostoucí obliba smartphonů se stále lepší grafikou povede k zvýšení poptávky po videohrách pro mobilní telefony a digitálním obsahu jako takovém. Uvedla to společnost PriceWaterhouseCoopers s odvoláním na svou studii o vývoji telekomunikačního trhu.

Podle studie Global Entertainment & Media Outlook 2010 – 2014 poroste český trh videoher do mobilních telefonů do roku 2014 průměrným tempem 15 procent ročně. Díky rostoucí dostupnosti 3G sítí a rychlému internetu se budou videohry pro mobilní telefony svou kvalitou a uživatelským zážitkem stále více přibližovat herním konzolím. Velký potenciál mají zejména hry a aplikace na bázi rozšířené reality (augmented reality), která je již dostupná na iPhonech, Androidech i dalších smartphonech. Slibnou budoucnost připisuje studie též aplikacím a službám založeným na určování geografické polohy.

„Významný potenciál mají mobilní telefony i v oblasti reklamy. Příjmy z reklamy v mobilech jsou sice ve srovnání s mobilním internetem zatím zanedbatelné, avšak v následujících pěti letech by měly růst výrazným tempem, ročně zhruba o třetinu,“ upozornil Jan Smejkal, odborník na telekomunikace ze společnosti PricewaterhouseCoopers Audit. Příznivým předpokladem pro tento vývoj je stále rostoucí počet uživatelů mobilního internetu, kterých v roce 2009 bylo téměř 1,7 milionu a podle studie se má jejich počet do roku 2014 zvýšit na 4,3 milionu.

„Mobilita se stala neodmyslitelnou součástí životního stylu, do které je i v době krize ochotno investovat stále více spotřebitelů. Lze očekávat růst poptávky po multifunkčních mobilních zařízeních umožňujících nejen okamžitý přístup k interaktivnímu obsahu kdykoli a odkudkoli, ale i jeho sdílení s ostatními prostřednictvím společenských sítí,“ dodává Jan Smejkal.

Diskuze (6) Další článek: Nokia Snake: legenda o finském hadovi (video)

Témata článku: Mobilní hry, Rostoucí počet, Herní průmysl, Pomoc, Rostoucí obliba, Průmysl


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 14

RECENZE: Samsung Galaxy Note 9 — modrožlutý náčrtník tahá esa z rukávu

RECENZE: Samsung Galaxy Note 9 — modrožlutý náčrtník tahá esa z rukávu

** Nejnovější Note z dílny Samsungu vylepšil pero S Pen. Přes Bluetooth s ním můžete třeba fotit selfíčka ** Telefonu narostla paměť, zvýšila se kapacita baterie, nově dostal i kapalinové chlazení ** Note 9 se neprofiluje jen jako pracovní nástroj, stejně velký důraz je kladen i na mobilní hry

Martin Chroust | 31