Smartphony mají pomoci oživit herní průmysl

Smartphony mají pomoci oživit herní průmysl

Rostoucí obliba smartphonů se stále lepší grafikou povede k zvýšení poptávky po videohrách pro mobilní telefony a digitálním obsahu jako takovém. Uvedla to společnost PriceWaterhouseCoopers s odvoláním na svou studii o vývoji telekomunikačního trhu.

Podle studie Global Entertainment & Media Outlook 2010 – 2014 poroste český trh videoher do mobilních telefonů do roku 2014 průměrným tempem 15 procent ročně. Díky rostoucí dostupnosti 3G sítí a rychlému internetu se budou videohry pro mobilní telefony svou kvalitou a uživatelským zážitkem stále více přibližovat herním konzolím. Velký potenciál mají zejména hry a aplikace na bázi rozšířené reality (augmented reality), která je již dostupná na iPhonech, Androidech i dalších smartphonech. Slibnou budoucnost připisuje studie též aplikacím a službám založeným na určování geografické polohy.

„Významný potenciál mají mobilní telefony i v oblasti reklamy. Příjmy z reklamy v mobilech jsou sice ve srovnání s mobilním internetem zatím zanedbatelné, avšak v následujících pěti letech by měly růst výrazným tempem, ročně zhruba o třetinu,“ upozornil Jan Smejkal, odborník na telekomunikace ze společnosti PricewaterhouseCoopers Audit. Příznivým předpokladem pro tento vývoj je stále rostoucí počet uživatelů mobilního internetu, kterých v roce 2009 bylo téměř 1,7 milionu a podle studie se má jejich počet do roku 2014 zvýšit na 4,3 milionu.

„Mobilita se stala neodmyslitelnou součástí životního stylu, do které je i v době krize ochotno investovat stále více spotřebitelů. Lze očekávat růst poptávky po multifunkčních mobilních zařízeních umožňujících nejen okamžitý přístup k interaktivnímu obsahu kdykoli a odkudkoli, ale i jeho sdílení s ostatními prostřednictvím společenských sítí,“ dodává Jan Smejkal.

Diskuze (6) Další článek: Nokia Snake: legenda o finském hadovi (video)

Témata článku: Mobilní hry, Rostoucí obliba, Herní průmysl, Průmysl, Rostoucí počet, Pomoc


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

** Nova 3 je smartphone pro mladé a náročnější uživatele ** Obsahuje špičkovou výbavu, nešetřilo se skoro nikde ** Potěší hlavně baterie s dobrou výdrží a 3,5mm jack

Jan Láska | 22

RECENZE: Asus Zenfone Max Pro — obří baterie je pouze začátek

RECENZE: Asus Zenfone Max Pro — obří baterie je pouze začátek

** Asus vzal útokem nižší střední třídu, když představil Zenfone Max Pro ** Hlavní devízou je 5 000mAh baterie zajišťující dlouhou výdrž ** Výrobce si však vedl velmi dobře i při výběru dalších komponent

Milan Měchura | 52

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

** I malá drobnost může udělat velkou radost ** Redukce, kabely, sluchátka, powerbanky, hračky a další gadgety ** Ceny se pohybují od stovky až po několik tisíc korun

Jan Láska | 3

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 21

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

** Konec teorie, často skloňovaná eSIM se v ČR konečně dostává do praxe ** eSIM jsme si poprvé vyzkoušeli u LTE verze hodinek Samsung Galaxy Watch (46mm) ** Jak eSIM vypadá, a jak probíhá její samotná „instalace“?

Martin Chroust | 45