SMS jízdenka se může zpozdit. Problém řešili v Praze

SMS jízdenka se může zpozdit. Problém řešili v Praze

Několik českých měst používá k úhradě jízdného na městskou hromadnou dopravu tzv. SMS jízdenky. Je to pro cestující nejpohodlnější způsob, jak zaplatit za cestu autobusem, tramvají, metrem nebo trolejbusem. Někdy však může přinést elektronická jízdenka určitá úskalí. Například když odpovědní SMS s jedinečným kódem nedorazí na mobil včas, případně vůbec.

Podobný případ řešili cestující v Praze od uplynulého víkendu. Zákazníci, kteří hradili SMS jízdenku z mobilního čísla společnosti T-Mobile se setkávali se zpožděním, v některých případech nedorazila textová zpráva vůbec. Potvrzuje do dnešní vydání deníku Metro s odvoláním na pondělní zkušenost vlastního redaktora.

Na vině byl podle operátorky ze společnosti Erika, která systém SMS pro pražský dopravní podnik provozuje, technický problém operátora T-Mobile. „Během pondělních dopoledních hodin jsme zaznamenali závadu na jednom z našich systémů, který má na starosti SMS jízdenku. Proto docházelo k nedostupnosti SMS jízdenek či zpožděnému doručování. Nyní by již závada měla být odstraněná,“ vyjádřil se k situaci pro deník Metro mluvčí T-Mobile Jiří Janeček. Společnost slibuje svým zákazníkům vrácení naúčtované částky za jízdenku.

Pražský dopravní podnik přiznává, že se nejedná o ojedinělou záležitost. Cestující má v takovém případě právo jízdenku reklamovat. Pokud nedostane žádnou zprávu s platnou jízdenkou, a přesto se rozhodne cestovat, může dostat i pokutu. Ani v takovém případě však o své peníze nepřijde. Pokutu uhradí a dopravní podnik mu dodatečně na základě oprávněně reklamované jízdenky peníze opět vrátí.

Témata článku: Ostatní, SMS, Problém

21 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Karolina 14. 12. 2011 20:38:52
    prosimvás....poraďte mi někdo co mám dělat....poslala sem si ve spěchu sms...
  • jehovista 19. 4. 2010 2:46:29
    Ja mam pocit, ze jim vetsina tech automatu moc nefunguje. Vzdycky, kdyz...
  • Mis 18. 4. 2010 8:07:42
    Celý problém je v jedné věci ten se jmenuje "český národ". Všichni při...
Určitě si přečtěte

Co dělat, když vám odcizí mobil a jak ověřit, že nekupujete kradený?

Co dělat, když vám odcizí mobil a jak ověřit, že nekupujete kradený?

** Policie umí telefon vyřadit z provozu, alespoň u domácích operátorů ** SIM kartu „blokněte“ přímo u operátora, vystaví vám novou ** Pozor si dávejte na koupi z druhé ruky, vždy si ověřte IMEI

24.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 14

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

23.  4.  2017 | E15.cz , Čabanová Adéla | 39

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

** Hlasový provoz na Štědrý den se výrazněji nelišil od běžného víkendu ** Klesá počet odeslaných SMS ** Jejich úlohu přebírají sociální sítě, messengery a částečně MMS

28.  12.  2016 | Láska Jan | 18


komerční sdělení

Komerční sdělení