SMSoperator.cz: konec posílání SMS minimálně na čtrnáct dnů

Webová stránka www.smsoperator.cz, která u nás patří k nejnavštěvovanějším svého druhu (viz Toplist), se odmlčela. Najdete na ní pouze informace o přestavbě, řadu reklam a nabídku k inzerci.

Nebývá obvyklé, že se provoz webu při změnách úplně přeruší, vývoj nových verzí probíhá prakticky vždy souběžně s provozem starších služeb. Na stránce nyní nenajdete žádný kontakt, není zde uveden ani plánovaný termín zprovoznění.

Co je za tím?

Zástupců společnosti aSound, kteří službu SMSoperator.cz provozují, jsme se zeptali, co je v pozadí přerušení poskytování služeb. Podle nich jde skutečně o vývoj nových produktů, přičemž trochu zvláštní postup, kdy byla původní verze úplně zastavena, je interní záležitostí a nezískali jsme k němu vyjádření. Provoz služby by měl být obnoven do dvou až tří týdnů.

Připomeňme, že služba SMSoperator.cz zasílala z internetu zdarma textové zprávy o délce až tisíc znaků do všech českých mobilních sítí (viz tento článek). Byla prakticky jednou z mála funkčních bran, přes kterou bylo možné posílat zprávy do sítě T-Mobile. Obchodní model byl založen na reklamách vkládaných do textových zpráv a podle některých názorů nebyl dlouhodobě udržitelný.

Diskuze (32) Další článek: Za kolik se budou prodávat nové Siemensy?

Témata článku: SMS, Min, Posílání, Konec

Určitě si přečtěte