SMSoperator.cz: konec posílání SMS minimálně na čtrnáct dnů

SMSoperator.cz: konec posílání SMS minimálně na čtrnáct dnů

Webová stránka www.smsoperator.cz, která u nás patří k nejnavštěvovanějším svého druhu (viz Toplist), se odmlčela. Najdete na ní pouze informace o přestavbě, řadu reklam a nabídku k inzerci.

Nebývá obvyklé, že se provoz webu při změnách úplně přeruší, vývoj nových verzí probíhá prakticky vždy souběžně s provozem starších služeb. Na stránce nyní nenajdete žádný kontakt, není zde uveden ani plánovaný termín zprovoznění.

Co je za tím?

Zástupců společnosti aSound, kteří službu SMSoperator.cz provozují, jsme se zeptali, co je v pozadí přerušení poskytování služeb. Podle nich jde skutečně o vývoj nových produktů, přičemž trochu zvláštní postup, kdy byla původní verze úplně zastavena, je interní záležitostí a nezískali jsme k němu vyjádření. Provoz služby by měl být obnoven do dvou až tří týdnů.

Připomeňme, že služba SMSoperator.cz zasílala z internetu zdarma textové zprávy o délce až tisíc znaků do všech českých mobilních sítí (viz tento článek). Byla prakticky jednou z mála funkčních bran, přes kterou bylo možné posílat zprávy do sítě T-Mobile. Obchodní model byl založen na reklamách vkládaných do textových zpráv a podle některých názorů nebyl dlouhodobě udržitelný.

Témata článku: SMS

32 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Štefan 6. 1. 2004 18:09:27

  S tím "re" máš pravdu ale s tou "klamou" ne, ono to totiž vzniklo z...

 • baryj 6. 10. 2003 9:18:45

  Ano co ?

  ANO pane !

  Hodně stručné ....

 • Vladimír Mlynář 5. 10. 2003 10:29:26
  Ano.
Určitě si přečtěte

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

23.  4.  2017 | E15.cz , Čabanová Adéla | 39

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

** Hlasový provoz na Štědrý den se výrazněji nelišil od běžného víkendu ** Klesá počet odeslaných SMS ** Jejich úlohu přebírají sociální sítě, messengery a částečně MMS

28.  12.  2016 | Láska Jan | 18

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

V posledních měsících se zprávy z Kuby nesly spíše v optimistickém duchu. Vláda prezidenta Raúla Castra údajně směřuje k uvolňování přísného komunistického režimu, na ostrově přistávají letadla a lodě plné turistů, státy po celém světě plánují otevírání svých zastupitelství. Značně v rozporu je pak s danými událostmi zpráva, se kterou přišel kubánský blog 14ymedio.com. Podle něj mobilní operátor Cubacel na popud vlády úmyslně cenzuruje SMS zprávy.

10.  9.  2016 | Tryner Miroslav | 20


komerční sdělení

Komerční sdělení