SMSsend zdarma odstraní diakritiku z textovek

Zkracování textových zpráv diakritickými znaménky je velkým problémem především u telefonů s operačním systémem Symbian S60. Řešením může být například aplikace NaSMS, za kterou se ale musít trochu zaplatit. K dispozici je ale alternativa, která je ke stažení zcela zdarma.

Řeč je o jednoduché aplikaci SMSsend. Jejím autorem je Roman Petruň a protože je naprogramována v Javě, můžete ji nainstalovat na prakticky jakýkoli telefon podporující Javu MIDP 2.0. Mimo odstraňování diakritiky umí SMSsend také komprimovat zprávu do formátu bez mezer.

   
Lokální nabídka • editor zprávy • text bez diakritiky • komprimovaný text

Pokud chcete být informováni o doručení textové zprávy na telefon příjemce, musíte před odesláním nastavit operátora, kterého používáte. Doručenky jsou v programu SMSsend řešeny „starým způsobem“, tedy pomocí zpětně zasílaných textových zpráv. V případě vyžádání informace o doručení tedy nezapomeňte vyhradit 3–7 písmen zprávy speciálním znakům vkládaným na začátek každé odchozí SMS.

   
Před odesláním SMSsend upozorní na diakritiku • volba příjemce a doručenky • příchozí SMS • informace o programu

Program najdete na MobilManii v sekci Download ve dvou verzích. Verze 1.1 je určena pro klasické javové mobilní telefony, verze 1.2 pak pro telefony vybavené operačním systémem Symbian.

Diskuze (25) Další článek: Nový internetový prohlížeč Nokie: komfort jako na počítači

Témata článku: Zdarma, Text, Starý způsob

Určitě si přečtěte