Sodoma Gomora, Siemens M75 zkracuje textovky

Prvním informacím o tom, že slovník T9 v Siemensu M75 ve své prodejní verzi píše s háčky a čárkami a zkracuje tak textové zprávy, jsme moc nevěřili. Doufali jsme v nefinální firmware nebo alespoň v možnost nastavení způsobu chování slovníku T9.

Nyní jsme – s finálním telefonem v ruce – ověřili, že se opravdu jedná o vlastnost telefonu. Slovník T9 píše s českou diakritikou a do jedné zprávy se tak vejde jen sedmdesát znaků. Zatímco jiní výrobci pochopili, že uživatelé zkracování zpráv opravdu nechtějí, a v nových modelech se už vrací ke standardní délce zprávy, Siemens naopak po této nepopulární funkci sáhl.

Lze jen doufat, že do telefonu bude možné v domácích podmínkách dohrát slovník T9 bez diakritiky. Díky poměrně otevřenému systému telefonů Siemens to je celkem pravděpodobné.

Diskuze (49) Další článek: Nokia 5140i: v prodeji u T-Mobilu a problémy s EDGE

Témata článku: Siemens, Siemens M75, Text


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 39