Sonim XP1: skutečně nezničitelný mobil

Sonim XP1: skutečně nezničitelný mobil

Zapomeňte na „odolné“ Siemensy a Nokie, které jsou chráněny proužkem gumy. Tohle je jiná liga. Abyste měli představu, co všechno může přestát elektronické zařízení tak, aby pak ještě fungovalo, podívejte se na následující video.


Vězte, že to byl pouze slabý předkrm. Na následujícím videu je stejný telefon podroben neskutečnému trápení. Opakuje se chabé házení o zem, ale pak už jde do tuhého. Přichází odpal baseballovou pálkou a poté dokonce golfovým železem. Na tomto videu není zřejmé, jestli telefon i po takovém útoku funguje, ale i prostý fakt, že zůstal v jednom kuse považuji za skutečnost hodnou obdivu.

Výrobce tohoto mobilu si je svým produktem natolik jistý, že na 3GSM Congressu vyhlásil soutěž s heslem „Každý, kdo dokáže rozbít náš telefon, dostane iPod.“ Nemuseli vydat ani jediný...

Co je tedy onen neobvyklý mobil zač? Vyrábí jej kalifornská firma Sonim, specialista na VoIP komunikaci a jmenuje se Sonim XP1. Je primárně určen profesionálům (stavařům, mechanikům), případně extrémním sportovcům atd. Proto je vybaven odpovídajícími funkcemi. Důraz je kladen na rychlou a snadnou komunikaci prostřednictvím Push-To-Talk. Aplikace je upravena do formy, jakou známe z programů typu ICQ. V přehledném kontakt-listu je vidět, kdo je pro PTT momentálně dostupný. Příbuznost s IM aplikacemi potvrzuje možnost posílat textové vzkazy.

 Klepněte pro větší obrázek

Technicky stojí Sonim na mobilní platformě Philips, nabízí na dnešní poměry jednoduché funkce. Telefonní seznam, SMS a WAP (tedy podpora GSM), více nečekejme, tady jde hlavně o výše prezentovanou odolnost, ke které můžeme přičíst absolutní vodotěsnost. Displej je podle stručného popisu na stránkách výrobce „barevný LCD“ a baterie vystačí na 2 až 4 hodiny hovoru.

Klepněte pro větší obrázek

Sonim XP1
Klepněte pro větší obrázekSonim XP1 je odolný telefon se solidními funkcemi, jasným displejem, dlouhou výdrží. Jeho cena je vyšší, postrádá fotoaparát.rozměry a hmotnost: 113 × 52 × 22 mm, 128 g
displej: 1,73'', pasivní CSTN, 128 × 160, 65 tisíc barev
sítě: GSM (900/1 800/1 900 MHz)
data: GPRS tř. 10
konekt.: miniUSB, Bluetooth
paměť: 10 MB
baterie: Li-Ion 1100 mAh
21 %
(619. místo z 951)
katalogrecenzeinfo výrobce
cena: 7 380 Kč (koupit)
Diskuze (21) Další článek: Yahoo míří do komunikátorů HTC

Témata článku: Sonim, Sonim XP1, Son, Mobil, Prostý fakt


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 11

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 11