Sony bude propouštět, o práci přijde 10 tisíc lidí

Sony bude propouštět, o práci přijde 10 tisíc lidí

Zeštíhlování a zbavování se nepotřebných pracovních sil neujde ani japonská firma Sony. Obří elektrotechnický koncern má postupně propustit až 10 tisíc zaměstnanců, to je kolem šesti procent celkové pracovní síly. Napsal to japonský ekonomický list Nikkei, podle něhož firmu k masivnímu propouštění vede ztrátové hospodaření. S ním se podnik potýká už čtyři roky.

Sony není zdaleka jediným japonským podnikem, který je nucen kvůli ztrátám celkově zeštíhlit. Pod značným tlakem vrátit firmu k ziskovému hospodaření je teď nový šéf podniku Kazuo Hirai. Podle listu Nikkei by zmíněných asi 10 tisíc pracovních příležitostí mohlo zmizet do konce letošního roku. Asi polovina rušených míst má být z chemicko-technologické a LCD divize.

Firma zprávu listu Nikkei zatím nekomentovala. Velké propuštění už firma oznámila v prosinci 2008, kdy naplánovalo pokles počtu pracovních míst asi o 16 000. Tehdy reagovala na dopady globální finanční krize, která s sebou přinesla i propad poptávky po elektronice. Navzdory tehdejšímu propouštění se ale firma nedokázala vrátit k ziskovému hospodaření.

Koncern Sony měl na konci března v celém světě asi 168 tisíc zaměstnanců. Firma tak patří k hlavním výrobcům elektroniky na světě. Vedle tradičních výrobků, jako jsou DVD přehrávače, televizory a notebooky, je Sony prostřednictvím dceřiné společnosti Sony Mobile také významným producentem mobilních telefonů. Zda se propouštění dotkne i mobilní divize vytvořené na základech ukončeného společného podnikání Sony a Ericssonu, není v tuto chvíli jasné.

Diskuze (5) Další článek: ČTÚ prodlužuje veřejnou konzultaci k podmínkám aukce

Témata článku: Sony, Hospodaření a finance, Tisíc, Kazuo Hirai, Son, Tis


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 120

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 137

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 23