Sony chce hlídat bezpečnost mobilů skenováním žil

Sony chce hlídat bezpečnost mobilů skenováním žil

Sony vyvíjí unikátní ověřovací systém pro zajištění bezpečnosti mobilů, počítačů a dalších elektronických systémů. Systému se říká Mofiria a díky miniaturní velikosti jeho hardwarových částí jej lze umístit na nejrůznější mobilní zařízení. 

Klepněte pro větší obrázek 
Ověřování vlásečnic v akci

Mofiria pracuje s biometrickými údaji oprávněných osob, tentokrát však obligátně neskenuje otisky prstů či sítnice, zaměřila se na snímání žilek v prstech. Rozmístění krevních žilek v prstech se s léty nemění, tudíž je použitelné pro ověřování totožnosti. Jak to celé funguje?

Při pohledu na nákres je zřejmé, že drobný CMOS přijímá obraz žilek, které prosvicují LED diody. Určitý úsek získaného obrazu se komprimovaný ukládá do paměti a ověřuje se při dalším přístupu. Obraz žilek se dá zachytit i při nestabilní poloze prstu, poloha se automaticky opravuje a koriguje. Ověřovací procedura při použití procesoru počítače trvá 0,015 s, na mobilu asi 0,25 s. Sony Mofirii plánuje umístit na mobilní zařízení, vstupní zařízení do chráněných prostor již v průběhu roku 2009.

Zdroj: Slashphone

Témata článku: Sony, Ostatní

5 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Anonymní 6. 2. 2009 20:27:50
    Ano, jelikož mýlit se je lidské, přeci si člověk bude pamatovat heslo,...
  • Flash 6. 2. 2009 10:50:54
    Pevne verim, ze vetsina podobnych systemu je jenom ulehceni zadavani...
  • pfhawk 6. 2. 2009 10:43:42
    zajimavy, jenom cloveku nesmi odejit ta ledka na tom mobilu, jinak ste na...

komerční sdělení

Komerční sdělení