Sony Ericsson - další podrobnosti: cena W900i a konflikt s předpisy EU

Sony Ericsson dnes představil nový hudební mobil s označením W900i. Podle českého zastoupení výrobce by se měl tento atraktivní telefon dostat na náš trh v druhé polovině prosince, případně nejpozději do půlky ledna příštího roku. Dá se ale předpokládat velká snaha o nástup na předvánoční trh. Cena se bude pohybovat kolem devatenácti tisíc korun. Není to málo, ale v balení najdete i nová sluchátka kombinovaná s handsfree, která jsou vybavena dálkovým ovladačem na kabelu s informačním displejem.

Zároveň jsme se od Sony Ericssonu dozvěděli, že se speciální modul pro přehrávání hudebních souborů přes rádio nebude v zemích evropské unie prodávat, a tedy ani u nás. Předpisy totiž nedovolují provoz zařízení vysílajících signál ve frekvenčním pásmu pro vysílání rádií. Ke každému takovému zařízení je potřeba mít licenci a nezáleží na tom, že je nové příslušenství Sony Ericssonu jen nízkovýkonové zařízení s velmi omezeným dosahem. Dá se ale předpokládat, že se k nám toto příslušenství neoficiální cestou stejně dostane. Sony Ericsson dále uvedl, že se snaží vyjednat výjimku pro podobná zařízení. Do jednání se prý zapojil i nejmenovaný konkurenční výrobce, který chystá uvést podobné zařízení.

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Ericsson, EU, Cena, Son, Konkurenční výrobce

Určitě si přečtěte

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan