Sony Ericsson - další podrobnosti: cena W900i a konflikt s předpisy EU

Sony Ericsson dnes představil nový hudební mobil s označením W900i. Podle českého zastoupení výrobce by se měl tento atraktivní telefon dostat na náš trh v druhé polovině prosince, případně nejpozději do půlky ledna příštího roku. Dá se ale předpokládat velká snaha o nástup na předvánoční trh. Cena se bude pohybovat kolem devatenácti tisíc korun. Není to málo, ale v balení najdete i nová sluchátka kombinovaná s handsfree, která jsou vybavena dálkovým ovladačem na kabelu s informačním displejem.

Zároveň jsme se od Sony Ericssonu dozvěděli, že se speciální modul pro přehrávání hudebních souborů přes rádio nebude v zemích evropské unie prodávat, a tedy ani u nás. Předpisy totiž nedovolují provoz zařízení vysílajících signál ve frekvenčním pásmu pro vysílání rádií. Ke každému takovému zařízení je potřeba mít licenci a nezáleží na tom, že je nové příslušenství Sony Ericssonu jen nízkovýkonové zařízení s velmi omezeným dosahem. Dá se ale předpokládat, že se k nám toto příslušenství neoficiální cestou stejně dostane. Sony Ericsson dále uvedl, že se snaží vyjednat výjimku pro podobná zařízení. Do jednání se prý zapojil i nejmenovaný konkurenční výrobce, který chystá uvést podobné zařízení.

Diskuze (14) Další článek: NOVINKA: Sony Ericsson představil hudební W900i s podporou 3G

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Ericsson, EU, Son, Konkurenční výrobce, Podrobnost, Cena, Předpisy


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39