Sony Ericsson BeiBei a P10 Paris: projekt odpískán

V posledních měsících se stále více spekulovalo o nových smartphonech z dílen společnosti Sony Ericsson, které měly nahradit starší modely, především úspěšnou P1i. Pár dní před úterní tiskovou konferencí ale začaly prosakovat informace, že se s modely Sony Ericsson G702 (BeiBei) a P10 (Paris) nesetkáme a oficiálně představeny nebudou. Podle neoficiálních informací na nich měly nastat blíže nespecifikované úpravy, které by zvýšily výkon obou zařízení. Jak to tak ale vypadá, pravda je někde úplně jinde.

Po světě totiž začala kolovat informace, podle které byl celý vývoj modelů G702 a P10 zastaven. S touto informací přišel blog.se-nse.com a ten se ve svých zprávách obvykle nemýlí. Zastavení projektu má být reakcí na nevalné ohlasy, které tyto modely vzbudily jak mezi laiky, tak mezi odbornými novináři. Kritikou nešetřil například ani server Mobile-Review.com, jehož názor má dosti silnou váhu. Samozřejmě, že není rozhodující, ale pro velké výrobce je názor novinářů píšících o jejich výrobcích dosti důležitý.

Budoucnost projektu ještě není jasná, ale pokud se podívám trochu do historie, je třeba uznat, že se jeho redaktoři pletou skutečně málokdy a v drtivé většině případů se jejich informace nakonec potvrdí. Proto lze předpokládat, že je i tato informace pravdivá. Zatím nevyjasněné je také, zda se nakonec tyto modely nebudou prodávat alespoň v Asii. To se týká především modelu G702, který má na nás Evropany až příliš mnoho ovládacích tlačítek. Kdekoliv se objevila jeho fotografie, v diskuzích se objevovaly především odmítavé komentáře.

Nabízí se otázka, zdali je toto rozhodnutí (pokud je pravdivé) tím správným. Je více než zřejmé, že podobný kolaps, jako v případě Sony Ericssonu P990i, si Sony Ericsson již nemůže dovolit. Na druhou stranu si troufám tvrdit, že nové modely na tom rozhodně nebyly špatně. Právě proto podle mě měl Sony Ericsson oba telefony představit a v krátké době je uvést na trh. Uživatelé totiž netrpělivě čekají na nástupce modelu P1i, kterým se měl stát právě model P10. Bohužel všechno je jinak a vypadá to, že se s tímto modelem u nás nesetkáme.

Trochu se bojím, aby vše nedopadlo jako s modelem M610. Jeho vývoj totiž byl úspěšně ukončen, nakonec se ale do prodeje nedostal. Na druhou stranu tenkrát panovala trochu jiná situace a vyjma fotoaparátu byl model skoro stejný jako P1i. Dnešní situace je diametrálně odlišná, Sony Ericsson pravděpodobně v této chvíli nemá nic, čím by mezeru po G702 a P10 zacelil. Po ostudě s P990i tak dostává modelová řada smartphonů s UIQ3 další ránu. A když k tomu připočteme, že Xperia X1 je stále v nedohlednu, nemají fandové Sony Ericssonu v oblasti smartphonů moc důvodů k radosti. Za této situace nepřekvapí, že lze zpozorovat jistý odklon uživatelů od Sony Ericssonu. Nastal začátek konce operačního systému UIQ3? Pevně věřím, že ne. Systém je to kvalitní, ale je třeba, aby jej Sony Ericsson podpořil kvalitním hardwarem.

Zdroj: blog.se-nse.com

Diskuze (13) Další článek: Nezašumí: Bluetooth sluchátka od Motoroly

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Projekt, Dnešní situace, Začátek konce, Paris, Son, Kvalitní hardware


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14