Sony Ericsson K850i: skvělé inovace v adresáři!

Sony Ericsson K850i: skvělé inovace v adresáři!

Do redakce nám dorazil Sony Ericsson K850i. Psaní recenze jsem se nakonec ujal sám a tak se na pár dní stane K850i mým hlavním telefonem. Tomu samozřejmě musí předcházet synchronizace, ke které jsem se právě dostal. Začalo to instalováním nového Sony Ericsson PC Suite 3.0. Pěkné grafické prostředí, okamžité spárování s telefonem a bezproblémová funkčnost, to vše bude v testu pochváleno.

Po naplnění adresáře jsem otestoval, zda Sony Ericsson náhodou nezapracoval na řazení adresáře. Světe div se, po letech jsme se dočkali! Adresář v Sony Ericsson K850i je řazen podle abecedy a to i jména, která začínají na znak s diakritikou. U starších modelů byla taková jména zařazena až na konec seznamu.

Potkalo mě ještě jedno milé překvapení. Pro vyhledání jména není nutné vůbec vstupovat do adresáře. Sony Ericsson se nechal inspirovat u smartphonů s operačním systémem Windows Mobile a umožňuje vyhledávání v seznamu na principu slovníku T9. To znamená, že přímo z pohotovostního displeje můžete začít psát hledané jméno, a to tak, že každou klávesu s písmenem stisknete pouze jednou. Pod samotným číslem se zobrazí vyfiltrovaný seznam jmen z adresáře. Stačí šipkou dolu sjet na požadované a volat – nic rychlejšího není.

Adresář je nyní "téměř" dokonalý. Řazení jmen sice funguje bezvadně, ale problém s českými znaky s diakritikou přetrvává právě u nového způsobu vyhledávání. Vyhledávání přímo z pohotovostního režimu na principu T9 totiž ignoruje jména s českou diakritikou. Taková ve vyfiltrovaném seznamu bohužel nenajdete. Doufejme, že se Sony Ericssonu podaří doladit i tuto podstatnou drobnost. Poté bude adresář jedním z nejlepších, a to i ve srovnání s chytrými telefony. Kromě zmíněného totiž připočtěte ještě desítky položek u jednoho kontaktu a přehledné zobrazení v záložkách.

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Sony Ericsson K850i

11 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Cwb 29. 10. 2007 23:32:56
    No moji babce staci 3 cisla ;-)
  • [CZ]Hunter 29. 10. 2007 22:34:32
    Pokud je to skutečně jako ve WM, tak se nahoře píše "primárně" to číslo...
  • Matko 29. 10. 2007 22:24:09
    Ked sa tam da takto vyhladavat tak ako sa potom da vytukat cislo a zavolat...
Určitě si přečtěte

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

** Trh smartphonů roste pomaleji než v minulosti ** Jedničkou zůstává Samsung následovaný Applem ** Čínské značky se pomalu ale jistě derou vzhůru

17.  8.  2017 | Láska Jan | 6

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

** Nenápadný navenek, povedený uvnitř ** Lenovo Moto G5 potěší výbavou, ale hlavně čistým Androidem ** Díky speciální úpravě přežije déšť i polití

16.  8.  2017 | Miksa Martin | 16


komerční sdělení

Komerční sdělení