Sony Ericsson K850i (Sofia): první fotky!

Sony Ericsson K850i (Sofia): první fotky!

Konečně se objevily první fotografie očekávaného a velmi diskutovaného Sony Ericssonu K850i. Ten se stane nástupcem současného elitního fotomobilu K800i a narozdíl od nedávno představeného modelu K810i nepůjde jen o lehký upgrade. Sony Ericsson K850i, známý také pod kódovým označením Sofia, bude úplně nový telefon, který se svým pětimegapixelovým fotoaparátem vytvoří nový vrchol nejen v řadě Cyber-shot, ale dost možná mezi všemi ostatními fotomobily.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
První tři fotografie Sony Ericssonu K850i

První fotografie uvedl čínský server IT168. Jedná se samozřejmě o neoficiální fotografie pořízené tajně, pravděpodobně jiným fotomobilem. Kvalita není nejlepší, ale některé prvky jsou jasně zřetelné. Tak třeba velmi netradičně řešená navigační klávesa, kterou tvoří tenký stříbrný rámeček kolem tlačítek klávesnice s čísly 2 a 5. Funkční klávesy jsou po párech při krajích – tlačítko se „zeleným“ sluchátkem bude nalevo v páru pravděpodobně s klávesou pro návrat zpět, napravo bude zavěšovací tlačítko a korekční klávesa C. Odhadujeme, že kontextová klávesy pod displejem budou tři – jejich přítomnost naznačují bílé výstupky.

Displej bude obrovský. Nicméně očekáváme, že si zachová standardní QVGA rozlišení, i když se v diskusích objevují zmínky o rozlišení vyšším. To jsou ale spíše přání uživatelů a fanoušků.

Na zadní straně je jasně vidět popisek fotoaparátu – 5.0 MPx. Pětimegapixelový čip je schovaný za optikou zvýrazněnou zeleným kroužkem. Objektiv je zřejmě chráněn lamelovou krytkou, která je zabudovaná do krytu telefonu a nevystupuje jako v případě modelu K800i. Dále vidíme, že nechybí xenonový blesk a přisvicovací dioda pro zaostření v horších světelných podmínkách.

Nový Sony Ericsson K850i bude pravděpodobně oficiálně představen k příležitosti veletrhu spotřební elektroniky CeBit. Žádné podrobné informace nebo technická specifikace telefonu nejsou zatím k dispozici.

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Sony Ericsson K850i

67 komentářů

Nejnovější komentáře

  • petr3548 18. 3. 2007 17:32:54
    sice má good foťák ale je hnusnej
  • Ondřej Míchal 16. 3. 2007 20:52:35
    v dobrých světelných podmínkách sem udělal fotku z k750i, nechal sem jí...
  • Azmir 15. 3. 2007 21:42:37
    tohle neni SE K850i sofia ten na tech strankach nize jak se podivate na...
Určitě si přečtěte

Recenze Essential PH-1: „Zkouší vystoupit z řady, ale...“

Recenze Essential PH-1: „Zkouší vystoupit z řady, ale...“

** Essential Phone od Andyho Rubina jde konečně do prodeje ** Zahraniční redakce oslovil nejen svým futuristickým vzhledem ** Špičkovou výbavu přitom nabídne za velmi sympatickou cenu **

Dnes | Miksa Martin

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

** Uměl neuvěřitelné věci, nebyl drahý, přesto díru do světa neudělal ** Simon měl některé prvky, které dodnes používají moderní smartphony ** Začal se prodávat v létě 1994, tedy před 23 lety

Včera | Kůžel Filip, Láska Jan | 2

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

** Evropské ceny odborníků na spotřební elektroniku mají své vítěze ** V mobilní sekci převládá Huawei, nejcennější trofej získal Samsung ** Ceny také objevují jednu neznámou značku

Včera | Láska Jan


komerční sdělení

Komerční sdělení