Sony Ericsson: kromě mobilů došlo i na rychlá data a GPS

Kromě několika nových telefonů představil Sony Ericsson také zajímavé příslušenství. Trochu ve stínu nově představených telefonů jsou USB modemy. Modely MD400(g) patří k tomu nejlepšímu, co bude na trhu k dostání.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Rozměry modemů jsou 70 x 28 x 15 milimetrů a mají hmotnost 28 gramů. O tom, že je máte s sebou, tedy ani nebude vědět. Oba modely podporují GPRS, EDGE, UMTS a HSPA, budoucí majitelé tak budou mít rychlý internet po ruce prakticky kdekoliv. Především podpora HSPA vypadá vzhledem k dosahovaným rychlostem velmi slibně, protože je data možné stahovat rychlostí až 7,2 Mb/s a odesílat rychlostí 2 Mb/s, což je skutečně výborná hodnota. Připojení je doprovázeno blikáním barevných světelných indikátorů. Oba modely mají integrovanou anténu, pro zlepšení příjmu signálu je však možné vyklopit ještě anténu druhou, která svoje uplatnění najde především v místech se slabším signálem.

U Sony Ericssonu se však s tímto nesmířili a vybavili tyto modemy i dalšími funkcemi, které již nejsou příliš obvyklé. Jedná se o čtečku paměťových karet, která si poradí s formáty Memory Stick Micro (podpora u všech současných modelů Sony Ericsson), a také microSD. Integrace čtečky paměťových karet mi přijde jako velmi zajímavý nápad.

Mezi modely MD400 a MD400g je rozdíl v tom, že model MD400g disponuje ještě navíc integrovaným čipem GPS. Na mapě tak budete mít vždy přehled, kde přesně se nacházíte, přímo se nabízí možnost využít například stále oblíbenější Google Maps. Docela žasnu, co všechno dokázal Sony Ericsson integrovat do tak malého těla. Především vyšší model s přídomkem g si rozhodně zaslouží pozornost. Modemy budou k dispozici v černé a bílé barvě ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.

Klepněte pro větší obrázek 
Sony Vaio se bohužel s modemem nedodává
Diskuze (3) Další článek: Nové „Eriky“ živě. Jak fotí první osmimego?

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Příslušenství, GPS, Ericsson, Mobil, Výborná hodnota, Son, Data

Určitě si přečtěte