Sony Ericsson: kromě mobilů došlo i na rychlá data a GPS

Kromě několika nových telefonů představil Sony Ericsson také zajímavé příslušenství. Trochu ve stínu nově představených telefonů jsou USB modemy. Modely MD400(g) patří k tomu nejlepšímu, co bude na trhu k dostání.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Rozměry modemů jsou 70 x 28 x 15 milimetrů a mají hmotnost 28 gramů. O tom, že je máte s sebou, tedy ani nebude vědět. Oba modely podporují GPRS, EDGE, UMTS a HSPA, budoucí majitelé tak budou mít rychlý internet po ruce prakticky kdekoliv. Především podpora HSPA vypadá vzhledem k dosahovaným rychlostem velmi slibně, protože je data možné stahovat rychlostí až 7,2 Mb/s a odesílat rychlostí 2 Mb/s, což je skutečně výborná hodnota. Připojení je doprovázeno blikáním barevných světelných indikátorů. Oba modely mají integrovanou anténu, pro zlepšení příjmu signálu je však možné vyklopit ještě anténu druhou, která svoje uplatnění najde především v místech se slabším signálem.

U Sony Ericssonu se však s tímto nesmířili a vybavili tyto modemy i dalšími funkcemi, které již nejsou příliš obvyklé. Jedná se o čtečku paměťových karet, která si poradí s formáty Memory Stick Micro (podpora u všech současných modelů Sony Ericsson), a také microSD. Integrace čtečky paměťových karet mi přijde jako velmi zajímavý nápad.

Mezi modely MD400 a MD400g je rozdíl v tom, že model MD400g disponuje ještě navíc integrovaným čipem GPS. Na mapě tak budete mít vždy přehled, kde přesně se nacházíte, přímo se nabízí možnost využít například stále oblíbenější Google Maps. Docela žasnu, co všechno dokázal Sony Ericsson integrovat do tak malého těla. Především vyšší model s přídomkem g si rozhodně zaslouží pozornost. Modemy budou k dispozici v černé a bílé barvě ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.

Klepněte pro větší obrázek 
Sony Vaio se bohužel s modemem nedodává
Diskuze (3) Další článek: Nové „Eriky“ živě. Jak fotí první osmimego?

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Příslušenství, Ericsson, GPS, Výborná hodnota, Son, Data, Mobil

Určitě si přečtěte

Britové nám vrátili PDA. Jmenuje se Gemini a má úžasnou klávesnici

Britové nám vrátili PDA. Jmenuje se Gemini a má úžasnou klávesnici

11.  1.  2018 | Chroust Martin, Kůžel Filip | 34

Dáte si elektroniku do matrace? Nokia Sleep vám pomůže lépe spát

Dáte si elektroniku do matrace? Nokia Sleep vám pomůže lépe spát

** Nokia na veletrhu CES představila nové zdravotní produkty ** Prvním je chytrý senzor spánkové aktivity ** Druhým chytré hodinky měřící tep, aktivitu a s dlouhou výdrží

10.  1.  2018 | Miksa Martin | 3

BeatsX: Jak si Apple sám udělal konkurenci pro AirPods [vyzkoušeno]

BeatsX: Jak si Apple sám udělal konkurenci pro AirPods [vyzkoušeno]

** Nemají futuristický design ani spoustu senzorů ** Přesto je vyrábí Apple a mají k AirPods velmi blízko ** Hrají skvěle, dlouho vydrží a cena je stále snesitelná

6.  1.  2018 | Miksa Martin | 38