Sony Ericsson má nového ředitele pro region střední Evropy

Sony Ericsson má nového ředitele pro region střední Evropy

Společnost Sony Ericsson dnes představila nového viceprezidenta a generálního ředitele značky pro region střední a jihovýchodní Evropy. Stal se jím osmatřicetiletý Gerhard Sturm, dosavadní šéf pobočky ve Španělsku a Portugalsku. Na pozici s okamžitou platností nahrazuje Andreu Gaal, která ve funkci regionální ředitelky působila pouhý rok (TIP: Rozhovor s Andreou Gaal si přečtěte zde).

Gerhard Sturm působí ve společnosti od roku 2006. Bude zodpovědný za aktivity společnosti Sony Ericsson ve střední Evropě. Do regionu se sídlem v Düsseldorfu patří následujících 19 zemí: Albánie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Česká republika, Chorvatsko, Kosovo, Lichtenštejnsko, Maďarsko, Makedonie, Moldávie, Německo, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko a Švýcarsko.


Gerhard Sturm (38 let)

Klepněte pro větší obrázek

Gerhard Sturm pochází z Horního Rakouska, vystudoval obor business administration na univerzitě v Innsbrucku a na francouzské Paris Dauphine, získal titul MBA na IESE Business School ve Španělsku a absolvoval odborné studium na Kellogg’s School of Management ve Spojených státech a CEIBS v Číně.

Od roku 2006 řídil marketingové aktivity Sony Ericsson ve Španělsku a Portugalsku, následně měl na starosti prodej a postupně se vypracoval až na pozici generálního ředitele pro obě země. Před nástupem do společnosti Sony Ericsson získal Sturm zkušenosti na mezinárodní úrovni v oblasti rychloobrátkového zboží u firmy L’Oréal: nejprve působil v Rakousku, od roku 2000 ve Španělsku a o dva roky později řídil marketing značky Giorgio Armani, která spadá pod koncern L‘Oréal.

V osobním životě je otcem tří dětí a rád se věnuje svým koníčkům: tenisu a cestování.


Luc van Huystee, dosavadní viceprezident a generální ředitel regionu Německo, Rakousko, Švýcarsko a Nizozemí, a Andrea Gaal, generální ředitelka regionu střední a východní Evropy, převezmou pozice v rámci globálního řízení společnosti.

Váš názor Další článek: MOTOACTV: víc než jen druhý iPod Nano

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Ericsson, Černá Hora, Albánie, Pouhý rok, Bosna a Hercegovina, Kosovo, Son, Hercegovina, Dosavadní šéf, Region, Srbsko, Moldávie, Ředitel, Generální ředitelka

Určitě si přečtěte