Sony Ericsson P990 je tady: první oficiální fotky a podrobnosti! (oživeno)

Po sérii uniklých fotografií a nesmírné nedočkavosti příznivců chytrých telefonů a značky Sony Ericsson je tu model Hermione konečně oficiálně. Ponese označení P990 a poběží na zbrusu novém Symbianu verze 9.1 na platformě UIQ 3. Navazuje na své úspěšné předchůdce P800, P900 a P910i.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Oficiální fotografie Sony Ericssonu P990

Sony Ericsson P990 je určen pro sítě GSM 900/1800/1900 a rozumí si rovněž se prostředím sítí 3G. Implementována bude i podpora WiFi komunikace. Nové jsou proporce displeje, za odklopným flipem se skrývá menší část než u předchůdců. Je to kvůli nově řešené plnohodnotné QWERTY klávesnici, která není na zadní straně odklopné části, ale přímo na těle telefonu. Nové je i rozložení funkčních kláves, ty jsou teď uspořádány stejně jako na klasických telefonech značky – tedy dvě kontextová tlačítka a pod nimi korekční klávesa a tlačítko pro návrat. Uprostřed hlavní ovládací prvek se čtyřmi směry a potvrzovacím středem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Dotykový displej disponuje velmi jemným QVGA rozlišením, tedy 240 × 320 obrazových bodů, úhlopříčkou 7,1 centimetru a 262 tisíci barev. Na zadní straně je optika dvoumegapixelového fotoaparátu s automatickým zaostřováním, digitálním zoomem a přisvětlovací diodou. Pro uživatele je přichystáno 80 MB vnitřní paměti plus 64 MB kapacity přibalené karty Memory Stick PRO Duo, telefon pak zvládne obsluhovat až 4 GB. Sony Ericsson P990 by se měl do prodeje dostat začátkem příštího roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Oživeno: Ve Photoshopu jsem podle známé šířky a výšky telefonu odhadl rozměry displeje. Vycházejí mi 44 × 55 mm. Displej je sice jen namalovaný a skutečnost může být trochu jiná, nebude-li se ale příliš lišit od mého výsledku, má displej v podstatě stejný obsah jako na Sony Ericssonu P910i. Ten má rozměry 40 × 61 mm – co přidává na výšce, o to má menší šířku.

Diskuze (46) Další článek: První ročník festivalu filmů pořízených mobilními telefony

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Ericsson, Huawei P9, Son

Určitě si přečtěte