Sony Ericsson: patent na svobodné ovládání mobilu

Sony Ericsson si nechal patentovat další koncept telefonu, jehož prvky by se mohly v budoucnosti dostat až do produkce. Nese název „Portable electronic device with multiple input interfaces“, což znamená mobilní telefon s různými druhy klávesnice a způsoby ovládání. Telefonní přístroj popisovaný patentem má flip, ale nejde o pouhou mechanickou ochranu klávesnice, jak jsme jej znali doposud. Obě strany mají rozdílné funkce, flip se umí nejen otevírat ale také se dokáže otáčet (např. otočení na hudební klávesy spustí přehrávač), čímž může měnit funkce. Velké možnosti takové řešení skýtá ii samotnému výrobci, který pouhou změnou flipu změní zaměření telefonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Náčrtky z patentní listiny

To je ale pouze strohý výtah z textu patentu. Jak by takový mobil mohl vypadat ve skutečnosti? Mohlo by se kupříkladu jednat o chytrý telefon, jehož ovládání by bylo dotykové s podporou rozpoznávání napsaných znaků. Druhé rozhraní na vnitřní straně flipu by mohlo obsahovat alfanumerickou klávesnici, ovládání hudebního přehrávače, nebo rovnou celou QWERTY. U herních telefonů může být část flipu specializována na herní klávesy, u telefonů z fotografické řady C může část flipu sloužit pro nastavování parametrů expozice atd.

Zdroj: SE-nse.net

Diskuze (7) | Prohlédněte si Androida na svém mobilu!

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Patent, Ovládání, Son, Mobil

Určitě si přečtěte

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

** Stojíte o In kartu, ale nikdy se vám nechtělo ji složitě vyřizovat? ** S aplikací Můj Vlak je to snadné, fyzicky už kartu potřebovat nebudete ** 25% sleva na tři roky vyjde na necelou tisícovku, pro mladé 490 Kč

16.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 20