Sony Ericsson představil automatické párování přes Bluetooth

Sony Ericsson představil automatické párování přes Bluetooth

Sony Ericsson včera na konferenci pořádané sdružením Bluetooth SIG představil novou technologii pro automatické párování bluetoothových zařízení. Technologie je proprietární a Sony Ericssson ji bude používat u svých bluetoothových sluchátek, které se tak snadno budou moci připojit k telefonům stejné značky.

Jakmile se takto vybavené sluchátko ocitne blízko mobilního telefonu Sony Ericsson, automaticky se pokusí o spárování. Uživatel jej nebude muset uvádět do párovacího režimu a na mobilu posléze zadávat párovací kód. Bude stačit potvrzení stisknutím tlačítka, že má o připojení zájem. Sluchátka Sony Ericsson budou podporovat i standardní bluetoothové párování, aby se dala používat i s telefony jiných značek.

Nápad je to pěkný, ale připadá mi, že ve skupině lidí, kde bude vedle sebe více mobilů Sony Ericsson, musí nastat zmatek. Aby se sluchátko stále nepokoušelo o přihlášení, telefony asi budou muset mít vypnutý vyhledávací režim. Je také možné, že aktuálně spárované sluchátko se už nebude snažit o vytvoření dvojice s dalšími mobily, technické detaily ale Sony Ericsson neuvádí.

Zdroj: Sony Ericsson

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Bluetooth

4 komentářů

Nejnovější komentáře

  • sense, sense 29. 9. 2005 11:53:20
    Souhlasím s tebou, představa je to fakt super...
  • xcf 29. 9. 2005 11:01:39

    Nektere...
  • Iceman007, Iceman007 29. 9. 2005 8:34:18
    Snad to SE bude mít ošetřený, protože představa jak např. na Invexu mě...
Určitě si přečtěte

Na co si dát pozor při výběru Bluetooth sluchátek a reproduktorů

Na co si dát pozor při výběru Bluetooth sluchátek a reproduktorů

** Sluchátka s AAC hledáte, když máte v kapse Apple iPhone ** AptX chcete, když máte Android s čipsetem od Qualcommu ** Obejdete se i bez těchto zaklínadel moderní doby?

29.  4.  2017 | Kůžel Filip, Puk Jaromír | 39


komerční sdělení

Komerční sdělení