Sony Ericsson představil automatické párování přes Bluetooth

Sony Ericsson včera na konferenci pořádané sdružením Bluetooth SIG představil novou technologii pro automatické párování bluetoothových zařízení. Technologie je proprietární a Sony Ericssson ji bude používat u svých bluetoothových sluchátek, které se tak snadno budou moci připojit k telefonům stejné značky.

Jakmile se takto vybavené sluchátko ocitne blízko mobilního telefonu Sony Ericsson, automaticky se pokusí o spárování. Uživatel jej nebude muset uvádět do párovacího režimu a na mobilu posléze zadávat párovací kód. Bude stačit potvrzení stisknutím tlačítka, že má o připojení zájem. Sluchátka Sony Ericsson budou podporovat i standardní bluetoothové párování, aby se dala používat i s telefony jiných značek.

Nápad je to pěkný, ale připadá mi, že ve skupině lidí, kde bude vedle sebe více mobilů Sony Ericsson, musí nastat zmatek. Aby se sluchátko stále nepokoušelo o přihlášení, telefony asi budou muset mít vypnutý vyhledávací režim. Je také možné, že aktuálně spárované sluchátko se už nebude snažit o vytvoření dvojice s dalšími mobily, technické detaily ale Sony Ericsson neuvádí.

Zdroj: Sony Ericsson

Diskuze (4) Další článek: Svět se zbláznil: Palm pojede na Windows

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Ericsson, Bluetooth, Son, BLU, Auto, Pár, Párování

Určitě si přečtěte