Sony Ericsson: rekordní nárůst prodeje mobilů a tržeb

Sony Ericsson se dnes pochlubil finančními výsledky za třetí kvartál roku 2006. A skutečně se má čím chlubit – výrazně stoupl prodej telefonů a samozřejmě také tržby a zisk.

  Q3 2005 Q2 2006 Q3 2006 meziroční
nárůst
kvartální
nárůst
Počet dodaných přístrojů
(v milionech ks)
13,8 15,7 19,8 43,5% 26,1%
Tržby
(v milionech EUR)
2 055 2 272 2 913 41,8% 28,2%
Zisk před zdaněním
(v milionech EUR)
151 211 433 186,8% 105,2%
Čistý zisk
(v milionech EUR)
104 143 298 186,5% 108,4%

Od začátku července do konce září se podařilo Sony Ericssonu prodat 19,8 miliónů telefonů, což znamená nárůst o 43,5% oproti stejnému období v minulém roce. Růst je přitom přibližně dvakrát rychlejší než průměrný růst trhu. S tím pochopitelně souvisí i rekordní tržby, které narostly o 42%. Zisk před zdaněním činil 433 milionů EUR a v meziročním srovnání vzrostl o 187 %. Čistý zisk dosáhl výše 298 milionů EUR.

Co stojí za tímto úspěchem? Podle tiskové zprávy je to především díky úspěchu fotomobilu K800i a produktové řady Walkman mobilů. Společnost dále rozšířila svou nabídku hudebních telefonů zahájením dodávek nového Walkman mobilu W850i.

Společnost Sony Ericsson ve třetím čtvrtletí sklidila úspěch zahájením prodeje dříve oznámených telefonů jako jsou model K800i s označením Cyber-shot, Walkman mobil W810i, kompaktní 3G telefon K610i nebo cenově dostupné modely W300i a K310i. Naše strategie je mít v každé produktové kategorii určitou vlajkovou loď – pro fotografování Cyber-shot telefon, pro přehrávání hudby Walkman mobil. Úspěch klíčových modelů pak zákazníky láká i k nákupu cenově dostupnějších přístrojů a naše telefony tak používá více uživatelů,“ řekl Miles Flint, prezident společnosti Sony Ericsson. „Rekordní výsledky tohoto čtvrtletí ukazují, jakých úspěchů společnost Sony Ericsson dosáhla za pět let své existence, které oslavila 1. října,“ dodává.

Hodnota průměrné prodejní ceny (ASP) vzrostla ve srovnání s předchozím obdobím na 147 EUR. Důvodem byl větší podíl dražších přístrojů v portfoliu.

Pohled společnosti Sony Ericsson na trh mobilních telefonů se oproti předchozímu období nemění a prognóza celosvětového trhu zůstává na 950 milionech dodaných přístrojů v roce 2006. Společnost Sony Ericsson tak předpokládá, že ve čtvrtletí překonala růst trhu a zvýšila svůj globální tržní podíl o více než 1 % na celkových přibližně 8 %.

Diskuze (24) Další článek: Acer a dva nové přenosné navigátory

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Ericsson, Mobil, Prodej, Rekord, Son, Milión telefonů, Nárůst


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40