Sony Ericsson Z558: první véčko SE s dotykovým displejem a bez operačního systému

Stejně jako Sony Ericsson K310i, i model Z550i se v těchto dnech dočkal svého nástupce. Funkčně vychází nový Sony Ericsson Z558 kompletně ze svého předchůdce. Jedno velmi podstatné vylepšení však přeci jen přináší. Dotykový displej. A s dotykovým displejem je spojen i operační systém. Ale ne v tomto případě. A právě tím, že není vybaven operačním systémem, je Sony Ericsson Z558 svým způsobem unikátní. Škoda jen toho, že se spolu s dotykovým displejem nerozhodnul Sony Ericsson i pro zvýšené rozlišení. 176 × 220 bodů je v dnešní době už přeci jen překonaný standard.

    
Oficiální snímky telefonu

Na trh se dostane ve dvou variantách s označením „c“ a „i“. Zatímco „céčková“ verze je určena výhradně pro čínský trh, „íčkovou“ variantu najdete i jinde ve světě. Zájemce z Česka však budu muset zklamat, podle našich informací se totiž s prodejem modelu Z558 u nás nepočítá. Budete-li po něm ale opravdu toužit, verze přivezené ze zahraničí by neměly činit problémy. Telefon je určen pro sítě GSM a kromě rozpoznávání speciálních asijských znaků si poradí i s angličtinou.

   
Stylus nepůsobí na první pohled příliš pohodlně

Jinak telefon doznal jen nepatrných změn v designu. Právě zpracování Expresso Black mu ale díky černé barvě v kombinaci s modrým podsvětlením stavového displeje dodává na eleganci. Na trh by se měl Sony Ericsson Z558 dostat už v říjnu letošního roku, oficiální prodejní cena zatím nebyla zveřejněna.

Sony Ericsson Z558 ve zkratce:

  • Sítě: GSM 900/1 800/1 900 MHz
  • Displeje: hlavní: aktivní, dotykový, 262 tisíc barev, rozlišení 176 × 220 bodů stavový: monochromatický
  • Paměť: vnitřní 18 MB, možnost rozšíření paměťovými kartami typu Memory Stick Micro až do kapacity 1 GB
  • Další funkce: 1,3 megapixelový fotoaparát, Bluetooth, multimediální přehrávač, systém pro rozpoznávání znaků, systém jednoduché přípravy textových zpráv

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Véčko, Displeje, Ericsson, Sony Ericsson K310i, Displej, Dot, Dotykový displej, Dotyk, Opera, Operační systém, Son, Systém, Podstatné vylepšení, A/B

Určitě si přečtěte

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

** ZTE mluví o revoluci, ale první rozhodně není. ** Práce se dvěma displeji vypadá skvěle, ale není kompromisů až příliš? ** Nejvíce vadí předěl mezi displeji, značné rozměry a malá baterie.

18.  10.  2017 | Kůžel Filip | 25