Sony Ericsson zná budoucnost fotomobilů: s novým 5MPx bude panorama hračka

Honba za rozlišením ustala, počet megapixelů těch nejlepších fotomobilů se alespoň u nás ustálil na čísle 5 a výrobci zřejmě zvažují co dál. Leccos může naznačit novinka od Sony Ericssonu uvedená v Japonsku: model SO905iCS. Jeho foťák má pětimegapixelové rozlišení, krytku, trojnásobný optický zoom a xenonový blesk. To jsou všechno pěkné věci, ale od Japonských lahůdek čekáme vždy nadstandard.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sony Ericsson SO905i

Ten obstarala spolupráce s firmou Scalado, která se zaměřuje na software pro focení právě v mobilních telefonech. Vůbec poprvé byl v mobilním telefonu využit její software s názvem Autorama, který umožní snadné focení panoramatických snímků. Na výběr jsou dva módy - čtyřdílný a 360°. V obou případech uživatel pouze jednou stiskne spoušť, otáčí kamerou a fotoaparát automaticky začne pořizovat a zpracovávat potřebné snímky - u čtyřdílného módu čtyři, u módu 360° deset. Novinkou bude především ten druhý mód.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Scalado Autorama

Základní funkce pro focení panoramat nabízí u nás třeba i Sony Ericsson W810i a Nokia 6120 Classic. Na té se mi ale ani při největší snaze použitelný panoramatický záběr pořídit nepodařilo, a tak jsme zvědaví, jestli to nový Scalado Autorama zvládne lépe. Otázkou ale je, jestli tuto funkci Sony Ericsson vůbec začne používat i v telefonech určených pro náš trh. Hrdé prohlášení firmy Scalado totiž vyjadřuje spokojenost s tím, že právě její software byl vybrán pro ty nejvyspělejší japonské telefony, o zbytku světa ani zmínka.

Klepněte pro větší obrázek
"Panorama" v podání Nokie 6120 Classic

Diskuze (11) Další článek: Alcatel to dal dohromady s Playboyem

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Nokia 6120 classic, Sony Ericsson W810i, Foto, Scala, Panorama, Son, Hra, Budoucnost

Určitě si přečtěte