Sony představilo svoje „AirPods“. Jsou ve dvou barvách a mají aktivní potlačení hluku

Začátkem roku na veletrhu CES to byl pouze prototyp, tentokrát už finální produkt. Sony představilo na veletrhu v Berlíně vlastní variantu zcela bezdrátových Bluetooth sluchátek WF-1000X. Pár drobných mušlí do uší není spojen ani vzájemně kabelem a bude konkurovat již zavedeným a dobře prodávaným Apple AirPods. Na rozdíl od nich obsahuje atraktivní funkci navíc – aktivní potlačení hluku.

Sluchátka jsou uložena v kvádrovitém pouzdře, ve kterém se zároveň dobíjejí, a při vyjmutí se automaticky zapnou a spojí s naposledy spárovaným zařízením, pokud je v dosahu. Prvotní párování například se smartphonem tradičně usnadňuje NFC. Sony slibuje komfortní nošení, kvalitní a dynamický zvuk díky obsaženým 6mm reproduktorům, a také 8 hodin přehrávání při kompletním nabití nebo 3 hodiny se zapnutým potlačením hluku.

Režim okolního zvuku umožní slyšet důležité zvuky, například hlášení rozhlasu na nádraží. Funkce inteligentního poslechu Smart Listening pozná, zda jste se sluchátky v klidu nebo v pohybu a podle toho přizpůsobí hladinu okolního zvuku. Funguje s aplikací na Androidu i iOS. Samotná sluchátka váží každé zhruba 7 gramů, v krabičce potom 70 gramů. Novinka se objeví v prodeji na českém trhu během podzimu v černé a zlaté verzi za 6 124 Kč.

Témata článku: Sony, Android, IFA, NFC, Bluetooth, Hudba v mobilu, Sluchátka, AirPods, CES, Apple AirPods, Okolní zvuk, Kompletní nabití, Berlín, Hluk, Barva, Aktivní potlačení, Český trh, Zvuk, Veletrh, Spárované zařízení, Potlačení, Černá verze, Finální produkt, Kvalitní zvuk, Gram

18 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Skop 18. 9. 2017 18:35:25
    Ja pouzivam sluchatka na hudbu az v druhe rade. 90% hovoru je pres ne....
  • X 7. 9. 2017 23:27:36
    K Android telefonu (Huawei Ascend Mate 7 Gold Dual Sim - již mám asi 2...
  • světelná tyč 7. 9. 2017 8:53:18
    Bezdrátový blbákov asi bude bohužel pokračovat. Škoda, marketing opět...
Určitě si přečtěte

Asus už podruhé představil Zenfony 4. Byli jsme u toho

Asus už podruhé představil Zenfony 4. Byli jsme u toho

** Zenfone 4 a jeho varianty známe už od srpna ** Evropské verze se liší pouze v detailech. Známe ceny a dostupnost ** Překvapení se nekoná, další model jsme nedostali

21.  9.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan, Miksa Martin | 17


komerční sdělení

Komerční sdělení