Sony představuje domácího asistenta Xperia Hello. Napůl reproduktor a napůl robot zatím hovoří pouze japonsky

Sony uvedlo v domovském Japonsku vlastního domácího asistenta Xperia Hello. Zařízení ve tvaru reproduktoru částečně připomíná také robota, a to díky otočné hlavě s „očima“. Centrem zařízení je hlasový asistent, jehož vývoj Sony započalo už dříve a použilo například v chytrém sluchátku Xperia Ear. Firma tak přináší konkurenční řešení k Amazonu Echo (Alexa), Google Home (Google Assistant) a Apple HomePod (Siri). Nevýhodou je, že zatím podporuje pouze japonštinu.

Robotický reproduktor Xperia Hello obsahuje vestavěnou kameru v hlavě otočné o 340°, dále 4,6palcový HD displej k zobrazení zpráv, videohovorů, informací o počasí a dalších údajů. Umělá inteligence rozezná jednotlivé členy rodiny a může s nimi vést personifikovanou konverzaci. Díky vestavěným 7 mikrofonům po obvodu základny uslyší robot příchod osoby už na tři metry.

Zhruba kilový robotek je postaven na Androidu 7.1 Nougat. Jeho centrem je šestijádrový procesor Snapdragon 650, 3 GB RAM a 32 GB vnitřního úložiště. Podporuje duální Wi-Fi, Bluetooth 4.2 a dobíjí se přes USB-C konektor. Obsahuje 13Mpx fotoaparát se senzorem Exmor RS a baterii s kapacitou 2 300 mAh. V Japonsku bude v prodeji od listopadu v přepočtu za zhruba 30 tisíc korun.

Diskuze (1) Další článek: Přídavná 20Mpix kamerka DxO One bude brzy dostupná pro každý Android s USB-C

Témata článku: Sony, Android, Umělá inteligence, Xperia, Hlasový asistent, Hlasové ovládání, AI, Chytrá domácnost, Roboti, Amazon Echo, Usb-c konektor, Robot, Vestavěná kamera, Vnitřní úložiště, Vestavěný mikrofon, Japonsko, Chytré sluchátko, Hello, Asistent, Šestijádrový procesor, Jednotlivý člen, Domácí asistent, Exmor RS, Domovské japonsko, Alexa


Určitě si přečtěte