Sony představuje domácího asistenta Xperia Hello. Napůl reproduktor a napůl robot zatím hovoří pouze japonsky

Sony uvedlo v domovském Japonsku vlastního domácího asistenta Xperia Hello. Zařízení ve tvaru reproduktoru částečně připomíná také robota, a to díky otočné hlavě s „očima“. Centrem zařízení je hlasový asistent, jehož vývoj Sony započalo už dříve a použilo například v chytrém sluchátku Xperia Ear. Firma tak přináší konkurenční řešení k Amazonu Echo (Alexa), Google Home (Google Assistant) a Apple HomePod (Siri). Nevýhodou je, že zatím podporuje pouze japonštinu.

Robotický reproduktor Xperia Hello obsahuje vestavěnou kameru v hlavě otočné o 340°, dále 4,6palcový HD displej k zobrazení zpráv, videohovorů, informací o počasí a dalších údajů. Umělá inteligence rozezná jednotlivé členy rodiny a může s nimi vést personifikovanou konverzaci. Díky vestavěným 7 mikrofonům po obvodu základny uslyší robot příchod osoby už na tři metry.

Zhruba kilový robotek je postaven na Androidu 7.1 Nougat. Jeho centrem je šestijádrový procesor Snapdragon 650, 3 GB RAM a 32 GB vnitřního úložiště. Podporuje duální Wi-Fi, Bluetooth 4.2 a dobíjí se přes USB-C konektor. Obsahuje 13Mpx fotoaparát se senzorem Exmor RS a baterii s kapacitou 2 300 mAh. V Japonsku bude v prodeji od listopadu v přepočtu za zhruba 30 tisíc korun.

Diskuze (1) Další článek: Přídavná 20Mpix kamerka DxO One bude brzy dostupná pro každý Android s USB-C

Témata článku: Sony, Android, Hlasové ovládání, Umělá inteligence, Xperia, Hlasový asistent, Chytrá domácnost, AI, Amazon Echo, Roboti, Alexa, Exmor RS, Konkurenční řešení, Jednotlivý člen, Hello, Robot, Son, Reproduktor, Chytré sluchátko, Šestijádrový procesor, Domovské japonsko, Vnitřní úložiště, Vestavěný mikrofon, Domácí asistent, Duální wi-fi

Určitě si přečtěte