Sony prodává sluchátka do vody s vestavěným přehrávačem a říká jim Walkman

Značka Walkman je jedním z klenotů Sony a byla by škoda ji pohřbít, ačkoli kapesní přehrávače na kazety nebo CDčka už dávno odpočívají na hřbitově spotřební elektroniky. Pod názvem Walkman se dnes prodávají buď specializované (a mnohdy i hodně drahé) hudební MP3 přehrávače s displejem, anebo přímo autonomní sluchátka, v jejichž nitru najdeme jak úložiště pro digitální hudbu, tak i přehrávací algoritmy.

Druhým případem jsou i sportovní sluchátka s přehrávačem řady Sony Walkman WS620, která se prodávají ve dvou variantách – model NW-WS623 s kapacitou 4 GB a NW-WS625 s kapacitou 16 GB. Walkmany jsou vhodné do teplot pohybujících se od -5 do 45°C a zároveň jsou odolné podle stupně krytí IP68. Hodí se pro poslech hudby například při tréninku na pláži, tak při plavání. Mohou se ponořit až do hloubky dvou metrů po dobu 30 minut, a to jak v bazénu, tak v moři.

Sluchátka nabídnou technologii Ambient Sound umožňující poslouchat okolní zvuky (známe ji ze sluchátek Sony s aktivním potlačením okolního zvuku), což se může hodit například při běhu na rušné ulici, kdy není vhodné být úplně odizolován od okolí. Kromě autonomního poslechu lze sluchátka přes Bluetooth (párování usnadní NFC) spojit i se smartphonem a využívat je jako klasický headset, kdy je zdrojem hudby telefon. V tomto režimu lze samozřejmě přijímat i vyřizovat hovory.

Na jedno nabití přehrávač vydrží hrát až 12 hodin, při využití režimu „Bluetooth sluchátka“ pak zvládnou 4 hodiny provozu. Walkmany řady WS620 se nabíjí dvě hodiny, k dispozici je ale i rychlé tříminutové nabíjení, které zaručí 60 minut poslechu. Podporovány jsou audiosoubory MP3, WMA, AAC, FLAC. Sluchátka jsou v prodeji v několika barvách za 4 190 Kč, resp. 5 590 Kč. K vyššímu modelu s kapacitou 16 GB dostanete i bezdrátový ovladač na prst.

Diskuze (3) Další článek: Toto jsou první fotky LG G Pad X2 8.0 Plus včetně přídavného „stojánku“ Plus Pack

Témata článku: Nákup a ceny, Hudba v mobilu, Bluetooth, Sluchátka, Walkman, Bluetooth sluchátko, Párování, Vlajková xperia, Bezdrátový ovladač, Rušná ulice, Digitální hudba, AAC, Přehrávač, Pláž, Kapesní přehrávač, Sluch, Druhý případ, Ambient, Sony Walkman, Okolní zvuk, Poslech, Vysoký model, WMA, Plavání, Kapacita


Určitě si přečtěte

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 59

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 79

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 41

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

** 6,5" displej nemusí nezbytně znamenat nepoužitelně velkou plácačku ** Výbava nezklame, až na zastaralý microUSB konektor ** Zásadní inovace nečekejte, ale ve střední třídě to (zatím) nevadí

Martin Herodek | 61

MEGATEST: Srovnání 18 přenosných reproduktorů

MEGATEST: Srovnání 18 přenosných reproduktorů

** Bezdrátové reproduktorů jsou mraky. Jak se nespálit? ** Některé se hodí spíše na doma, jiným si líbí i venku ** Časopis Computer otestoval 18 modelů s cenami do 4 a 6 tisíc

Jakub Michlovský | 15