Sony PSP se naučí videohovory a navigaci

Sony PlayStation Portable (PSP) můžeme s čistým svědomím označit za nejvýkonnější přenosnou herní konzoli na světě. Nyní přichází Sony společně s dalšími společnostmi s aplikacemi pro další praktické využité potenciálu handheldu. Konkrétně se jedná o využití PSP jako videotelefonu, messengeru a navigace.

Majitelé PSP budou s posledními novinkami v IP technologii udržovat navzájem kontakt zadarmo, stačí mít k dispozici jakékoli bezdrátové vysokorychlostní internetové připojení Wi-Fi. Stačí stáhnout jednoduchou aplikaci (do budoucna se stane součástí firmwaru) a pak už bude možné pomocí nové a intuitivní klávesnice na obrazovce komunikovat navzájem. Z PSP se tak stane klient instantního messagingu (IM). Dodávaná sluchátka pak umožní hlasový chat a posílání hlasových zpráv. Připojí-li uživatelé Go!Cam, tedy videokameru pro PSP, budou se moci se svými přáteli spojit i pomocí videohovorů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přídavná kamera či navigace se připojí do USB portu na horní část konzole

Go!Messenger byl vyvinut ve spolupráci se společností British Telecom (BT), která je jedním
z předních globálních poskytovatelů telekomunikačních služeb na územích SCEE a zároveň partner Sony v oblasti bezdrátové komunikace. Další zajímavostí představené na herním veletrhu v Lipsku dostalo pozornosti médií je Go!Explore, který z PSP s GPS modulem činí konečně schopné navigační zařízení jak pro pěší, tak pro navigaci v autě. Na videu se můžete podívat, jak to má celé vypadat (ukázková navigace v Londýně od parlamentu na Trafalgar Square).

Témata článku: Sony, Příslušenství, Videohovory, Videohovor

Určitě si přečtěte

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

** Healbe GoBe 2 přináší na trh funkce, které nikdo jiný nenabízí ** Technologie Flow dokáže změřit přijaté kalorie automaticky ** Jako jeden z prvních vám GoBe 2 změří i krevní tlak

19.  10.  2017 | Měchura Milan | 16

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

** 17 bluetooth sluchátek v přímém souboji ** Potiskli jsme stovky stran v testu tankových tiskáren ** 23 služeb Googlu, které pravděpodobně neznáte

11.  10.  2017 | časopis Computer | 1

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

** Takový výběr je jednoduchý, ale takový mobil pravděpodobně nechcete. ** Takže se zaměříme na výběr ochrany. Jaké pouzdro vybrat? ** Připravte se, že bez kompromisu to nepůjde.

8.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 20