Sony PSP se naučí videohovory a navigaci

Sony PlayStation Portable (PSP) můžeme s čistým svědomím označit za nejvýkonnější přenosnou herní konzoli na světě. Nyní přichází Sony společně s dalšími společnostmi s aplikacemi pro další praktické využité potenciálu handheldu. Konkrétně se jedná o využití PSP jako videotelefonu, messengeru a navigace.

Majitelé PSP budou s posledními novinkami v IP technologii udržovat navzájem kontakt zadarmo, stačí mít k dispozici jakékoli bezdrátové vysokorychlostní internetové připojení Wi-Fi. Stačí stáhnout jednoduchou aplikaci (do budoucna se stane součástí firmwaru) a pak už bude možné pomocí nové a intuitivní klávesnice na obrazovce komunikovat navzájem. Z PSP se tak stane klient instantního messagingu (IM). Dodávaná sluchátka pak umožní hlasový chat a posílání hlasových zpráv. Připojí-li uživatelé Go!Cam, tedy videokameru pro PSP, budou se moci se svými přáteli spojit i pomocí videohovorů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přídavná kamera či navigace se připojí do USB portu na horní část konzole

Go!Messenger byl vyvinut ve spolupráci se společností British Telecom (BT), která je jedním
z předních globálních poskytovatelů telekomunikačních služeb na územích SCEE a zároveň partner Sony v oblasti bezdrátové komunikace. Další zajímavostí představené na herním veletrhu v Lipsku dostalo pozornosti médií je Go!Explore, který z PSP s GPS modulem činí konečně schopné navigační zařízení jak pro pěší, tak pro navigaci v autě. Na videu se můžete podívat, jak to má celé vypadat (ukázková navigace v Londýně od parlamentu na Trafalgar Square).

Diskuze (5) Další článek: T-Mobile: pozor na účtování balíčku Pevná+

Témata článku: Sony, Příslušenství, Videohovory, Son, Herní veletrh, Videohovor


Určitě si přečtěte

5 důvodů, proč je předplacená karta lepší než měsíční paušál

5 důvodů, proč je předplacená karta lepší než měsíční paušál

** Paušál je levnější, ale taky platíte jak mourovatí když zrovna nevoláte ** Zásadním benefitem předplacené karty je pro mnohé její anonymita ** A pokud vás operátor naštve, můžete mu dát rovnou košem

Aleš Pospíšil | 134

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 137