Sony Vaio UX: počítač s Windows XP do dlaně

Sony začne v červenci tohoto roku prodávat Pocket PC s názvem Vaio UX. Je to výborně vybavené přenosné PC s klasickými Windows XP Professional (nebo Linuxem) a procesorem Intel Celeron taktovaným na 1,06 GHz, nebo s Intel Core Solo 1,06/1,2 GHz. Uvnitř se může točit pevný disk UltraATA s kapacitou 20 nebo 30 GB.

Displej s úhlopříčkou 4,5 palce, rozlišením SVGA (protože je širokoúhlý, je to přesně 1 024 × 600 pixelů) a technologií pro lepší obraz XBrite se vysouvá směrem vzhůru. Odkryje plnohodnotnou QWERTY klávesnici. Displej je zároveň dotykový, vzadu je schovaný stylus.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sony Vaio UX

Sony Vaio UX má dvě kamerky, jedna je na čele a druhá se objeví v zadu po vysunutí displeje. Ve výbavě nechybí podpora Wi-Fi, Bluetooth, a podle posledních informací se v souvislosti s Vaio UX mluví i o konektivitě v rámci mobilních hlasových sítí, takže by mělo být možné s maličkým Vaiem i volat (tvrdí to například server MSmobiles.com).

Celé zařízení váží 520 gramů, přesné rozměry jsou 150 × 95 × 32 milimetrů. V době uvedení do prodeje bude k dispozici i dokovací stanice s rozšířením USB portů apod. Předpokládaná cena se pohybuje kolem 1 800 dolarů.

Témata článku: Sony, UX, Počítač, Windows XP, Son

Určitě si přečtěte

UX konference: jak dělat UX, aby mělo smysl

UX konference: jak dělat UX, aby mělo smysl

25.  3.  2013 | Inzerce | 4

Sony UX1: Šikovná hračka pro bohaté

Sony UX1: Šikovná hračka pro bohaté

Váží půl kila a umí více, než váš stolní počítač. Trochu sci-fi, trochu realita, to je UMPC Sony Vaio. Máte na něj?

16.  6.  2007 | Viduna Igor | 42

Sony Clié UX50 - návrat krále (megarecenze)

Sony Clié UX50 - návrat krále (megarecenze)

(SK) Společnost Sony posunula modelem UX50 laťku mezi kapesními počítači znovu o kousek výš. Sony Clié UX50 představuje špičkový komunikátor s klávesnicí, vestavěným WiFi a Bluetooth.

4.  2.  2004 | Hudec Juraj | 77

Sony Clie PEG-UX50: božský to výtvor

Sony Clie PEG-UX50: božský to výtvor

Sony dnes představila svůj nejnovější počin na platformě Palm OS. Jedná se o nádherný model Clie PEG-UX50, který klidně nahradí i notebook. Má integrované Bluetooth a také WiFi. Jediné co neumí, je telefonování.

18.  7.  2003 | Turoň Marek | 28