Sophia Mobile Nani: japonský výsměch iPhonu

Už od lednového představení iPhonu se objevují více, či méně zdařilé přístroje, které jej vyzývají na souboj. Apple tvrdí, že všechny vestavěné technologie a funkce jsou 100% použitelné i pro naprosté analfabety. Jeho oponenti zase říkají, že jsou tím možnosti přístroje až příliš seškrceny. Zvláště pak technologicky vyspělé Japonsko se iPhonu doslova vysmívá.

Zářným příkladem má být novinka firmy Sophia Mobile, která dostala jednoduché jméno Nani. Základní koncepce přístroje je podobná jako u iPhonu: čelní straně vévodí dotykový displej. Jeho úhlopříčka měří solidní 4,3", rozlišení je atypických 800 × 400 bodů. Ve výbavě nechybí fotoaparát, Wi-Fi a slot pro microSD, jedním z hlavních lákadel by měl být integrovaný televizní tuner.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nani bylo představeno 18. července na výstavě Wireless Japan 2007
 
Klepněte pro větší obrázek 
Domovské stránky Sophia Mobile jsou na fotografie přístroje velice skoupé

Operačním systémem multimediálního komunikátoru je jedna z mutací systému Windows CE. Výrobce se chlubí, že jsou už v základní výbavě veškeré aplikace pro multimediální využití a nechybí ani kancelářský balík včetně push e-mailu. Další položka specifikace nás Evropany zklame: W-SIM (více o technologii nahrazující klasické SIM čtěte zde) je totiž čistě japonskou záležitostí…

14 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Mirok 30. 7. 2007 22:34:30
    "z fotek mi to prijde strasne velky" to se ti zda to japonci jsou tak malý
  • mr.detlef 30. 7. 2007 21:25:45
    jako v 99% případu čtenáři :-D
  • exit 30. 7. 2007 18:14:50
    iphone je pekny...to hej ale lg prada je krajsi...iphone nema nic...

komerční sdělení

Komerční sdělení