Spadla z nebe: korejská lahůdka Sky

Mobilní telefon Sky IM8500, který se v blízké budoucnosti začne prodávat v Jižní Koreji, si vzal příkladem hudební přehrávač Apple iPod. Žádný výrobce – snad s výjimkou těch z Číny – si sice nedovolí zkopírovat kulatý touchpad, ovládací kolečko ale udělá stejnou službu. Dlouhý seznam empétrojek se s ním prolétne jako blesk.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Kolečko si prohlédněte podrobněji. Uprostřed je potvrzovací klávesa, směrem ven vlastní kruhový ovladač a úplně z vnější strany ještě šest ovládacích tlačítek. Každé z nich je mimochodem podsvětlenou jinou barvou.

Klepněte pro větší obrázek

Výsuvná konstrukce odhalí tlačítka, pro přístup k objektivu fotoaparátu je ale nutné odsunout jinou část zad. Fotoaparát je dvoumegapixelový.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zavřený telefon • vysunutá klávesnice • odkrytý objektiv

Telefon má rozměry 106 × 50 × 25 mm a váží 115 g. Specifikace hovoří o dvou displejích: hlavní nabídne rozlišení 176 × 220 bodů a 262 tisíc barev, druhý 128 × 160 bodů a stejnou barevnou hloubku. Kde se ale druhý displej skrývá?

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Další podrobnosti o připravovaném telefonu si můžete přečíst na korejském serveru MobileMuncle, odkud také pocházejí obrázky v této bleskovce.

Diskuze (11) Další článek: TrafficNFO: aktuální stav českých silnic na mobilu

Témata článku: Nebe

Určitě si přečtěte