Speed Camera v mobilu ohlídá povolenou rychlost

Pokud při jízdě autem rádi sešlápnete trochu více plyn a bojíte se pokut za rychlost, mohla by vás zaujmout následující aplikace. Hned na začátek je ovšem třeba říct, že její použití v České republice je zatím trochu nedoladěné, ale například řidiči ve Velké Británii mohou jásat. Vše co potřebují je symbianový telefon s GPS, aplikaci Nokia Maps a program Speed Camera.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Speed Camera spolupracuje s Nokia Maps, takže jakmile jedete po silnici, na které je umístěna kamera, která kontroluje vaši rychlost, na displeji mobilu vám vyskočí bezpečnostní hláška. Jak je možné, že program ví, kde jsou kamery? To obstarává databáze, ve které se tyto informace ukrývají. Úspěšnost aplikace je tak pochopitelně zcela závislá na aktuálnosti databáze, kterou obsahuje. A protože autoři pochopitelně nemohou jezdit po celém světě a hledat kamery, informace jim poskytují samotní účastníci provozu. Pak už jen stačí mít aktuální databázi a jezdíte (takřka) bez obav. Pro úplnost je třeba dodat, že databáze neexistuje jen pro symbianové telefony, ale autoři nabízejí návod, jak ji nahrát i do spousty navigací. Veškeré podrobnosti se dozvíte zde.

Zdroj: symbian-freak.com

Témata článku: Smartphony, Ostatní, Software pro mobily, Symbian, Mobil, Rychlost

Určitě si přečtěte

Mobily s logem Google: 10 let od prvního prototypu po Pixel 2

Mobily s logem Google: 10 let od prvního prototypu po Pixel 2

** První Android jsme zkoušeli před deseti lety v emulátoru. ** Tehdejší prototyp měl k dnešnímu smartphonu daleko. ** Přišla řada Nexus, pak Pixel a Google vždy udržel punc výjimečnosti.

Včera | Kůžel Filip, Kovaczicz Johanna | 3

Apple iPhone 8: každoroční upgrade ve stejném těle [recenze]

Apple iPhone 8: každoroční upgrade ve stejném těle [recenze]

** Tělo je prakticky stejné, až na skleněná záda ** Procesor je bestie, Apple předběhl konkurenci na řádný kus ** S designem si výrobce moc hlavu nelámal

22.  10.  2017 | Michlovský Jakub | 68