Spekulace týdne: do čela Microsoftu půjde Elop, současný šéf Nokie

Spekulace týdne: do čela Microsoftu půjde Elop, současný šéf Nokie

Zprávou minulého týdne byl odchod Steva Ballmera z funkce šéfa Microsoftu. Na začátku nového týdne už novináři sestavují žebříčky jeho případných nástupců. Z našeho „mobilního“ pohledu je zajímavé, že je za jednoho z favoritů označován také současný CEO společnosti Nokia Stephen Elop. Zmiňuje jej magazín Fox Business, britský list The Sunday Times a International Business Times Elopa dokonce řadí na druhé místo svého žebříčku potenciálních nástupců.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia a Microsoft, Elop a Ballmer. Pánové spolu mají mraky veselých fotografií. Vymyslíte k nim vtipný komentář? Diskuze pod článkem je vám k dispozici.

Proč zrovna Elop?

 • S Microsoftem už několik let úzce spolupracuje a z pozice šéfa Nokie spoluvytváří mobilní strategii platformy Windows Phone.
 • Člověk se zkušenostmi z mobilního byznysu se může Microsoftu hodit, vždyť mobilní platformy stále sílí na úkor klasických počítačů.
 • Už v Nokii Elop ukázal, že se nebojí nepopulárních, zato však velmi rázných kroků. Fandové značky jej za to sice proklínají, ale tím se úspěšnost manažerů nehodnotí.
 • Elop zná Microsoft zevnitř, vždyť právě odtud odešel do Nokie (do roku 2010 šéfoval divizi MS Office).

Předpoklady zde jsou, ale v těchto dnech se skutečně nejedná o více než kvalifikovaný odhad, spekulaci. Hádám, že jméno příštího šéfa neznají ještě ani v Microsoftu. Jak to celé dopadne, se dozvíme v následujících měsících. Co by asi Elop v roli šéfa Microsoftu znamenal pro Nokii a mobilní byznys vůbec?

Témata článku: Microsoft, Nokia, Windows, Hospodaření a finance, Microsoft

69 komentářů

Nejnovější komentáře

 • JeCh 28. 8. 2013 10:48:42
  Myslim si, že Elopa by mohl do čela MS zvolit jedině úplnej debil. Kdo...
 • Luděk Pokorný 27. 8. 2013 23:08:38
  To mi připomíná název jednoho filmu ..... Ještě větší bl.bec než jsme...
 • qmoxxx 27. 8. 2013 22:56:03
  No Balmer v prvom rade nemal co hladat ako CEO MS ale tak to dopada ak to...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení