Špičková Nubia Z17s přijde do Česka také jako Archos Diamond Omega

Spolupráce čínského výrobce Nubia s francouzskou značkou Archos je poměrně kuriózní. Nubia si sama designuje i vyrábí smartphony a potom je také prodává ve vybraných evropských zemích včetně České republiky. Archos nakupuje jako ODM producent své smartphony z různých zdrojů, mezi jinými i od Nubie, a opatřuje je vlastní značkou, pod kterou je následně prodává.

Kuriózní je fakt, že i na našem trhu tak můžeme narazit na identické smartphony (např. Nubia Z17 Mini – Archos Diamond Alpha, Nubia M2 Lite – Archos Diamond Gamma), které všechny vyrábí Nubia. Nebývá obvyklé, aby OEM výrobce (v tomto případě Nubia) poskytl ODM prodejci (Archos) zařízení s naprosto stejnou specifikací i designem, které i sám prodává pod vlastní značkou. Nubii to ale nevadí, a tak na českém trhu máme několik identických zařízení různých názvů.

Špičkový výkon i spousta paměti

Nejnověji se k nim přidá nový Archos Diamond Omega, jenž je pouze přejmenovaným, nedávno představeným vlajkovým modelem Nubia Z17s. V tomto případě v Evropě zřejmě Archos svého dodavatele předběhne, protože Nubia Z17s byla zatím představena pouze pro Čínu. Možná se také Nubia s Archosem dohodla, že na evropských trzích už budou působit jenom Francouzi, protože po modelech Z17 mini, M2 a M2 Lite už Nubia do Evropy svou vlajkovou Z17 nedodala. Ale to pouze spekulujeme.

Jisté je to, že telefony jsou naprosto identické, což je dobře. Nubia Z17s a tedy i Archos Diamond Omega jsou špičková zařízení bezrámečkového designu. Dotykový IPS displej narostl na úhlopříčku 5,73 palce při rozlišení 1 080 × 2 040 a poměru stran 17 : 9. Výkon zařízení dodává procesor Qualcomm Snapdragon 835. Archos dostane 8 GB operační paměti a 128GB vnitřní úložiště.

Baterie nabídne kapacitu 3 100 mAh. Telefon obsahuje dva duální fotoaparáty – jeden hlavní na zadní straně (12 + 23 Mpx, f1.8 + f2.0) a druhý pro selfie snímky na displejové straně (5 + 5 Mpx, f2.2). Prostředí Nubia UI 5.1, do kterého Archos nijak nezasahoval, je postaveno na Androidu 7.1 Nougat. Zařízení pracuje jako Dual SIM a podporuje všechna evropská LTE pásma. Novinka bude v prodeji od druhé poloviny listopadu za velmi konkurenční cenu 12 990 Kč.

Diskuze (5) Další článek: Huawei dnes představí novou vlajkovou loď. Nebo hned několik. Sledujte s námi

Témata článku: Nubia, Android, Smartphony, Nákup a ceny, Qualcomm, Čína, Bezrámečkový displej, Vlajková loď, Duální fotoaparát, Operační paměť, Archos, ODM, OEM, Diamond Alpha, Diamond Gamma, Konkurenční cena, Zařízení, Identický smartphone, Diamond, Zadní strana, Producent, Stejná specifikace, Displejová strana, Evropský trh, Identické zařízení


Určitě si přečtěte