Špičkové tapety pro Motorolu MPx200 a další smartphony

Špičkové tapety pro Motorolu MPx200 a další smartphony

Na této švýcarské stránce jsou ke stáhnutí opravdu špičkové tapety (více vystihující je slovo skiny) pro Motorolu MPx200 a další chytré telefony založené na systému Microsoft Smartphone. Pokud na stránce vidíte jen tři příklady, vyberte z nabídky volbu "Smartphone 2002/2003 Home Screens".

Většina tapet využívá toho, že titulní obrazovka Home nemá u chytrých telefonů Smartphone pevně dané rozmístění jednotlivých prvků. Jde totiž o dokument ve formátu XML, který popisuje, co přesně kde má být. Můžete si tak třeba zmenšit nebo úplně odstranit název operátora, zvýraznit hodiny, přidat datum. Počet SMS a e-mailů může být úplně jinde, než původně měl být, to stejné platí i pro všechny ostatní prvky, které lze použít.

Díky této možnosti, která mi osobně velmi chybí u telefonů založených na operačním systému Symbian, jsem si mohl připravit titulní obrazovku přesně podle svých představ.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Také takhle mohou vypadat titulní obrazovky chytrých telefonů

Prozkoumáním zdrojových souborů brzy zjistíte, jak jsou jednotlivé titulní skiny připraveny. Pro vlastní tvorbu doporučuji také tento rozsáhlý dokument z webu Microsoftu, kde jsou přesně popsány možnosti a způsoby použití jednotlivých prvků.

Témata článku: Motorola, Motorola MPx200

5 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Bernardo 22. 1. 2005 16:02:12
    Mám problém s nastavením MMS, nevím kde, jak atd.
  • Zbyněk 23. 6. 2004 7:02:06
    Marku, můžeš tu instalaci upřesnit, až budeš mít telefon po ruce? Dik.
  • Marek Lutonský 2. 2. 2004 16:45:38

    Obrázky a XML soubor musíte zkopírovat do složky něco/Application...


komerční sdělení

Komerční sdělení