Spojení silných: Nokia + Vodafone

Vodafone a Nokia se dohodli se na poskytování společných služeb.

Vodafone je největším mobilním operátorem světa podle dosažených tržeb. Nokia je zase největším světovým výrobcem mobilních telefonů. Nyní se tito dva giganti sešli a dohodli se na poskytování společných služeb. V budoucnu se tedy budeme setkávat se službami Nokia Ovi Services běžícími na sítích Vodafonu. Pro operátora to mimo jiné znamená, že se stane výhradním prodejcem několika modelů 3G telefonů Nokia, vyrobených speciálně pro tento projekt. Pro nás zákazníky by to zase mohlo znamenat lepší služby, snazší přístup k multimédiím a snad i telefony za nižší ceny.

Co je to Ovi?

Ovi znamená ve finštině „dveře“. Název má demonstrovat společný přístup k sítím Vodafonu z jediného místa, které zároveň slouží jako vstupní brána ke službám Nokia. Ty zahrnují Nokia Music Store, Nokia Maps a N-Gage. Společnosti slibují přístup na internet pomocí jediného stisknutí tlačítka a také větší výběr hudby. Spojení silných totiž přinese na mobilních telefonech Nokia pro rok 2008 zpřístupnění jak hudební služby Vodafone, tak službu Nokia Music Store. Surfování po internetu bude probíhat pomocí služby Web 2.0 z multimediální dílny Nokie.

Chcete-li se o chystaném projektu dozvědět víc, navštivte stránku www.ovi.com.

Diskuze (5) Další článek: Opera Mini 4: královna mobilních surfařů

Témata článku: Nokia, Operátoři, Vodafone, Nokia N-Gage, Spojení, Voda, Výhradní prodejce, Jediné stisknutí, Spoje, Vstupní brána

Určitě si přečtěte