Sprostá SMS zpráva přerušila jednání sněmovny

Sprostá SMS zpráva přerušila jednání sněmovny

Při projednávání zákona o emisích bylo včera ve sněmovně rušno. Ministr životního prostředí Libor Ambrozek nebyl spokojen s vývojem jednání a zřejmě ho to natolik rozhořčilo, že musel svůj vztek ventilovat pomocí SMS, kterou odeslal několika generálním ředitelům velkých průmyslových podniků.

Text zprávy se však dostal do rukou také Josefu Hojdarovi, který je šéfem sněmovního hospodářského výboru a jako člen ČSSD má trochu jiný názor na projednávaný zákon. Josef Hojdar si vzal proto po přestávce slovo a SMS zprávu nahlas přečetl. Pravda, pěkné čtení to nebylo. Text se hemžil sprostými slovy a byl značně urážlivý, což poslance Hojdara dovedlo až k tomu, že ministra Ambrozka nazval dobytkem.

Rázem se rozpoutala bouřlivá diskuse, ve které padaly návrhy na odvolání ministra z funkce. Ten se bránil, že ho ovládly emoce a že nepovažoval za nevhodné vyjadřovat se v soukromé komunikaci tímto způsobem.

Další informace: Novinky.cz, iDnes.cz


Teď zde můžeme rozpoutat diskusi i my. Jak se vyjadřujete v textovkách? Používáte často sprostá slova a velmi hovorové výrazy? Myslíte si, že by se měli státní představitelé více krotit i ve svém neoficiálním vyjadřování?

Témata článku: SMS

27 komentářů

Nejnovější komentáře

  • BkV 5. 11. 2004 8:56:13
  • Pepa 4. 11. 2004 15:11:33
    Já jsem upřímně přesvědčen (a nemyslím to jako legraci), že (v průměru)...
  • BkV 4. 11. 2004 0:58:17
    Ani v předchozím, ani v tomto příspěvku nehodnotím obsah sdělení, tj....
Určitě si přečtěte

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

23.  4.  2017 | E15.cz , Čabanová Adéla | 39

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

** Hlasový provoz na Štědrý den se výrazněji nelišil od běžného víkendu ** Klesá počet odeslaných SMS ** Jejich úlohu přebírají sociální sítě, messengery a částečně MMS

28.  12.  2016 | Láska Jan | 18

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

V posledních měsících se zprávy z Kuby nesly spíše v optimistickém duchu. Vláda prezidenta Raúla Castra údajně směřuje k uvolňování přísného komunistického režimu, na ostrově přistávají letadla a lodě plné turistů, státy po celém světě plánují otevírání svých zastupitelství. Značně v rozporu je pak s danými událostmi zpráva, se kterou přišel kubánský blog 14ymedio.com. Podle něj mobilní operátor Cubacel na popud vlády úmyslně cenzuruje SMS zprávy.

10.  9.  2016 | Tryner Miroslav | 20


komerční sdělení

Komerční sdělení