Sprostá SMS zpráva přerušila jednání sněmovny

Při projednávání zákona o emisích bylo včera ve sněmovně rušno. Ministr životního prostředí Libor Ambrozek nebyl spokojen s vývojem jednání a zřejmě ho to natolik rozhořčilo, že musel svůj vztek ventilovat pomocí SMS, kterou odeslal několika generálním ředitelům velkých průmyslových podniků.

Text zprávy se však dostal do rukou také Josefu Hojdarovi, který je šéfem sněmovního hospodářského výboru a jako člen ČSSD má trochu jiný názor na projednávaný zákon. Josef Hojdar si vzal proto po přestávce slovo a SMS zprávu nahlas přečetl. Pravda, pěkné čtení to nebylo. Text se hemžil sprostými slovy a byl značně urážlivý, což poslance Hojdara dovedlo až k tomu, že ministra Ambrozka nazval dobytkem.

Rázem se rozpoutala bouřlivá diskuse, ve které padaly návrhy na odvolání ministra z funkce. Ten se bránil, že ho ovládly emoce a že nepovažoval za nevhodné vyjadřovat se v soukromé komunikaci tímto způsobem.

Další informace: Novinky.cz, iDnes.cz


Teď zde můžeme rozpoutat diskusi i my. Jak se vyjadřujete v textovkách? Používáte často sprostá slova a velmi hovorové výrazy? Myslíte si, že by se měli státní představitelé více krotit i ve svém neoficiálním vyjadřování?

Diskuze (27) Další článek: Motorola SpinMoto: další netradičně ukrytá klávesnice

Témata článku: SMS, SMS zpráva

Určitě si přečtěte