Stále více obcí využívá SMS místo veřejného rozhlasu

Stále více obcí využívá SMS místo veřejného rozhlasu

Před nějakou dobou jsme vás informovali o tom, že několik českých měst spustilo MMS ohlašovací systém, kam můžou občané zasílat fotografie přímo z mobilu o nepořádku ve městě, špatném parkování či nahlášení škody na majetku. Postupem času se také začíná rozrůstat služba SMS informační kanál, která občany dané obce upozorní například na blížící se povodeň, svoz odpadu či odstávku pitné vody. Menší obce tímto systémem nahrazují veřejný rozhlas, který mnoho občanů ani nezastihne nebo není funkční.

K těmto městům se například před nedávnem připojila i Orlová v Moravskoslezském kraji, kde informační systém nabízejí zcela bezplatně. Občané, kteří mají o tyto SMS zájem, musí pouze odeslat jednu registrační textovku na běžné mobilní číslo. Poté se jim systém sám zprovozní. Orlová například připravuje také různé ankety či referenda, kterých se lidí budou moci zúčastnit formou textové zprávy.

Princip služby ovšem může fungovat i na trošku odlišné, ne ve zcela bezplatné podobě. Příkladem může být třeba město Blatná, kde se občané rovněž registrují formou SMS, ale jejich registrace probíhá na Premium čísle. Aktivační zpráva vyjde na 6 korun, ale následující informace již mají občané bezplatné. Pokud si nejste jisti, zda vaše obec takovou službu nabízí, informujte se na jejích webových stránkách nebo navštivte místní úřad, kde by vám měli poskytnout podrobnější informace.

Témata článku: Ostatní, SMS

5 komentářů

Nejnovější komentáře

  • ToMMyK 26. 2. 2008 19:15:40
    Otazka je, o cem by mel rozhlas informovat? O vyprodeji v Tescu? O tom, ze...
  • powalec 26. 2. 2008 16:50:18
    My nemáme ani rozhlas, ani sms. Obec informuje s předstihem vývěsní tabulí...
  • Nieto 26. 2. 2008 14:56:43
    No vidíš, u nás to tak funguje už dlouho a nikdo si s tím hlavu nedělá....
Určitě si přečtěte

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

23.  4.  2017 | E15.cz , Čabanová Adéla | 39

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

** Hlasový provoz na Štědrý den se výrazněji nelišil od běžného víkendu ** Klesá počet odeslaných SMS ** Jejich úlohu přebírají sociální sítě, messengery a částečně MMS

28.  12.  2016 | Láska Jan | 18

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

V posledních měsících se zprávy z Kuby nesly spíše v optimistickém duchu. Vláda prezidenta Raúla Castra údajně směřuje k uvolňování přísného komunistického režimu, na ostrově přistávají letadla a lodě plné turistů, státy po celém světě plánují otevírání svých zastupitelství. Značně v rozporu je pak s danými událostmi zpráva, se kterou přišel kubánský blog 14ymedio.com. Podle něj mobilní operátor Cubacel na popud vlády úmyslně cenzuruje SMS zprávy.

10.  9.  2016 | Tryner Miroslav | 20


komerční sdělení

Komerční sdělení