Stále více obcí využívá SMS místo veřejného rozhlasu

Před nějakou dobou jsme vás informovali o tom, že několik českých měst spustilo MMS ohlašovací systém, kam můžou občané zasílat fotografie přímo z mobilu o nepořádku ve městě, špatném parkování či nahlášení škody na majetku. Postupem času se také začíná rozrůstat služba SMS informační kanál, která občany dané obce upozorní například na blížící se povodeň, svoz odpadu či odstávku pitné vody. Menší obce tímto systémem nahrazují veřejný rozhlas, který mnoho občanů ani nezastihne nebo není funkční.

K těmto městům se například před nedávnem připojila i Orlová v Moravskoslezském kraji, kde informační systém nabízejí zcela bezplatně. Občané, kteří mají o tyto SMS zájem, musí pouze odeslat jednu registrační textovku na běžné mobilní číslo. Poté se jim systém sám zprovozní. Orlová například připravuje také různé ankety či referenda, kterých se lidí budou moci zúčastnit formou textové zprávy.

Princip služby ovšem může fungovat i na trošku odlišné, ne ve zcela bezplatné podobě. Příkladem může být třeba město Blatná, kde se občané rovněž registrují formou SMS, ale jejich registrace probíhá na Premium čísle. Aktivační zpráva vyjde na 6 korun, ale následující informace již mají občané bezplatné. Pokud si nejste jisti, zda vaše obec takovou službu nabízí, informujte se na jejích webových stránkách nebo navštivte místní úřad, kde by vám měli poskytnout podrobnější informace.

Diskuze (5) Další článek: Turistické mapy jsou už i pro Navigon

Témata článku: Ostatní, SMS


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10