Statistika Vodafone: Češi a Silvestr v zahraničí

V době, kdy má mobilní telefon téměř každý, mají operátoři v rukou mocný statistický nástroj. Vodafone to naznačuje v jedné ze svých tiskových zpráv. Z interních databází jeho specialisté vyčetli, ve kterých zahraničních zemích tráví Češi nejčastěji Silvestra. Nejoblíbenější destinací je sousední Rakousko. „Z roamingových aktivit našich zákazníků vyplývá, že mezi nejoblíbenější silvestrovské destinace patří Rakousko, Itálie, Francie a Slovensko,“ říká Martin Horčička, ředitel roamingu Vodafonu.

V průměru zákazníci červeného operátora ze zahraničí spíše volají než posílají textové zprávy. Tarifní zákazníci pošlou ze zahraničí v průměru o 50% více SMS než majitelé předplacených karet a volají až o 400% více.

Vodafone zjednodušil a zpřehlednil roaming již na začátku letošního roku, kdy zavedl službu Vodafone World Roaming. Ta funguje na principu třech pásem s jednotnou cenou, odchozí volání jsou levnější v partnerských sítích.

Při volání v partnerské síti stojí minuta odchozího hovoru ve výše uvedených zemích 25,29 Kč. Za minutu příchozího hovoru zaplatí zákazníci Vodafonu 14,28 Kč. Silvestrovská SMS vyjde na 8,33 Kč a MMS stejně jako v ČR, tedy 11,31 Kč (všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH).

V České republice se navíc Vodafone zákazníci mohou těšit na službu Vodafone Passport. V jejím rámci budou moci volat z vybraných zemí za stejnou cenu, jako platí v rámci svých tarifních plánů v České republice. Navíc je pouze jednorázový spojovací poplatek, který se ve většině zemí pohybuje pod hranicí 1 eura.

Diskuze (8) Další článek: Zvláštní chování vypínače navigací MyGuide

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Statistika, Voda, Zahraničí


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82