Statistika Vodafone: Češi a Silvestr v zahraničí

V době, kdy má mobilní telefon téměř každý, mají operátoři v rukou mocný statistický nástroj. Vodafone to naznačuje v jedné ze svých tiskových zpráv. Z interních databází jeho specialisté vyčetli, ve kterých zahraničních zemích tráví Češi nejčastěji Silvestra. Nejoblíbenější destinací je sousední Rakousko. „Z roamingových aktivit našich zákazníků vyplývá, že mezi nejoblíbenější silvestrovské destinace patří Rakousko, Itálie, Francie a Slovensko,“ říká Martin Horčička, ředitel roamingu Vodafonu.

V průměru zákazníci červeného operátora ze zahraničí spíše volají než posílají textové zprávy. Tarifní zákazníci pošlou ze zahraničí v průměru o 50% více SMS než majitelé předplacených karet a volají až o 400% více.

Vodafone zjednodušil a zpřehlednil roaming již na začátku letošního roku, kdy zavedl službu Vodafone World Roaming. Ta funguje na principu třech pásem s jednotnou cenou, odchozí volání jsou levnější v partnerských sítích.

Při volání v partnerské síti stojí minuta odchozího hovoru ve výše uvedených zemích 25,29 Kč. Za minutu příchozího hovoru zaplatí zákazníci Vodafonu 14,28 Kč. Silvestrovská SMS vyjde na 8,33 Kč a MMS stejně jako v ČR, tedy 11,31 Kč (všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH).

V České republice se navíc Vodafone zákazníci mohou těšit na službu Vodafone Passport. V jejím rámci budou moci volat z vybraných zemí za stejnou cenu, jako platí v rámci svých tarifních plánů v České republice. Navíc je pouze jednorázový spojovací poplatek, který se ve většině zemí pohybuje pod hranicí 1 eura.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Statistika, Voda, Zahraničí

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

** Vodafone hlásá revoluci, ale jednoduché to mít nebude ** Pass jsou příplatkové balíčky pro sociální sítě, chatovací aplikace, hudbu a video ** Uživatelé budou zmatení, který provoz se kam počítá

5.  10.  2017 | Kůžel Filip, Posejpal Jan | 81

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

** Nový iPhone 8 startuje na ceně 20 977 Kč, starší modely padly o tisíce ** Další podzimní novinkou je Xperia XZ1 od Sony včetně verze Compact ** Ostatní modely šly s cenou dolů až o tisícovku, třeba Huawei P9 lite

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 5

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

** Nový tablet od Vodafonu má 10palcový displej a podporuje LTE ** Konkurenční výhodou je téměř čistý Android 7.0 Nougat ** Na jedno nabití bez problémů vydrží i celý týden

29.  9.  2017 | Měchura Milan | 27


komerční sdělení

Komerční sdělení