Statistika Vodafone: Češi a Silvestr v zahraničí

V době, kdy má mobilní telefon téměř každý, mají operátoři v rukou mocný statistický nástroj. Vodafone to naznačuje v jedné ze svých tiskových zpráv. Z interních databází jeho specialisté vyčetli, ve kterých zahraničních zemích tráví Češi nejčastěji Silvestra. Nejoblíbenější destinací je sousední Rakousko. „Z roamingových aktivit našich zákazníků vyplývá, že mezi nejoblíbenější silvestrovské destinace patří Rakousko, Itálie, Francie a Slovensko,“ říká Martin Horčička, ředitel roamingu Vodafonu.

V průměru zákazníci červeného operátora ze zahraničí spíše volají než posílají textové zprávy. Tarifní zákazníci pošlou ze zahraničí v průměru o 50% více SMS než majitelé předplacených karet a volají až o 400% více.

Vodafone zjednodušil a zpřehlednil roaming již na začátku letošního roku, kdy zavedl službu Vodafone World Roaming. Ta funguje na principu třech pásem s jednotnou cenou, odchozí volání jsou levnější v partnerských sítích.

Při volání v partnerské síti stojí minuta odchozího hovoru ve výše uvedených zemích 25,29 Kč. Za minutu příchozího hovoru zaplatí zákazníci Vodafonu 14,28 Kč. Silvestrovská SMS vyjde na 8,33 Kč a MMS stejně jako v ČR, tedy 11,31 Kč (všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH).

V České republice se navíc Vodafone zákazníci mohou těšit na službu Vodafone Passport. V jejím rámci budou moci volat z vybraných zemí za stejnou cenu, jako platí v rámci svých tarifních plánů v České republice. Navíc je pouze jednorázový spojovací poplatek, který se ve většině zemí pohybuje pod hranicí 1 eura.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Statistika, Voda, Zahraničí

Určitě si přečtěte

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

** Ve zvýhodněné kategorii „pro věrné“ je tento měsíc 13 modelů ** Prosincovou novinkou je nejvybavenější Nokia s „čistým“ Androidem ** Pokud upíšete duši na dvě léta, dostanete slevu 2 000 Kč

4.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

** Operátoři slibují něco nového a fantastického ** Problém je, že to zřejmě odporuje pravidlům ** ...a hlavně to nedává velký smysl pro uživatele

25.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 34