Stejné bezplatné linky pro celou EU

Ve státech Evropské Unie by měly začít platit ještě v letošním roce nové bezplatné linky se stejným telefonním číslem pro všechny členské státy. Bezplatné linky budou vždy ve tvaru 116 XYZ (X bude 0 nebo 1) a mají se na nich poskytovat služby sociálního významu nebo různé užitečné služby pro občany.

Podle směrnice EU bude číslo 116 000 sloužit pro nezvěstné děti, Německo navrhuje například ještě číslo 116 116, které by sloužilo k nahlášení kradených kreditních karet. Návrhy na ostatní čísla bude EU přijímat od oficiálního oznámení, které proběhne tento měsíc, případně začátkem dubna. V případě zažádání více uchazečů o stejné číslo, dostane přednost ten rychlejší. Podmínkou přidělení je, aby dané číslo fungovalo dlouhodobě a nepřetržitě, při samotném telefonátu jsou vyloučeny jakékoliv komerční aktivity. Členské státy musí postupovat tak, aby 31. srpna mohly začít přidělovat konkrétní čísla.

Diskuze (3) | Sonim XP1: skutečně nezničitelný mobil

Témata článku: EU

Určitě si přečtěte

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan