Super Mario Run překonal 200 milionů stažení. Ziskovost je však minimální

Vývojáři mobilních her chtějí, aby jejich hry byly stahovány po milionech, a aby současně vydělaly velký balík peněz. Řada analýz navíc prokázala, že mobilní uživatelé nejsou tolik nároční na kvalitu her, ze které platí. Některé „nedodělané“ mobilní hry by si tak na jiných platformách „ani neškrtly“. I proto se v mobilní sféře často objevují „freemium“ hry založené na mikrotransakcích, které jsou „vždy a všude“ rychle k dispozici.

Nintendo loni v listopadu uvedlo na platformu iOS hru Super Mario Run, jenž staví na legendární postavičce Super Maria, který se v herním světě objevuje již více než 30 let. V březnu se hra dostala i na platformu Android. Již tehdy si však Nintendo „stěžovalo“, že by hra mohla vydělávat daleko více. Pokud budeme vycházet z údajů za letošní první čtvrtletí, provedlo nákup v aplikaci jen něco málo přes 5 % hráčů. Připomeňme, že hra vám zdarma zpřístupní jen pár úrovní, celý příběh si odemknete jednorázovou platbou v hodnotě 270 Kč.

Nintendo ve svých finančních výsledcích uvedlo, že hra na Androidu a iOS dohromady registruje přes 200 milionů stažení, a i přesto, že jsou čísla skutečně zajímavá, se hra podle vyjádření společnosti „nedostala k akceptovatelnému bodu ziskovosti“. Spoustu hráčů totiž odradí nutná platba, bez které je hra prakticky dále nehratelná.

V březnu jsme si Super Mario Run zahráli i na Androidu:

O nevhodně zvoleném systému zpoplatnění Super Maria svědčí další hra Nintenda, Emblem Heroes, která je díky mikrotransakcím výrazně ziskovější. A velké finanční úspěchy se očekávají i od hry Animal Crossing: Pocket Camp, která na Android a iOS dorazí v průběhu listopadu. Nintendo se z „neúspěchu“ Super Mario Run, zdá se, poučilo. Nová hra bude jako free-to-play s in-game nákupy, které budou zahrnovat kosmetické doplňky a také zrychlení některých herních akcí.

Zdroj Nintendo

Diskuze (3) Další článek: Fast Pair: Google naučil Android 6.0+ rychlé párování pomocí Bluetooth LE

Témata článku: Android, Mobilní hry, iOS, Obchod s aplikacemi, Byznys, Zisky, Super Mario Run, Peníze, Nintendo, Herní svět, Finanční výsledek, Neúspěch, Super, Super Mario, Velký balík, Mobilní uživatel, Hra, Ziskovost, Mobilní sféra, Nová hra, Kosmetický doplněk, Jednorázová platba, Mario Run, Herní akce, Mobilní hra


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 23

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 77

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

** Nokia 7 Plus je smartphone vyšší třídy s rozumnou cenovkou. ** Lákadlem je čistý Android, skvělá výdrž i fotoaparát Zeiss ** Bonusem je dostatek výkonu i paměti

Martin Miksa | 62

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 17