SuperStar: nehlasujte všichni naráz

Čeští mobilní operátoři mají obavy z přetížení svých sítí v průběhu hlasování fanoušků soutěže Česko hledá SuperStar. V neděli 20. června se totiž koná finále a po zkušenostech s minulých kol očekávají organizátoři milióny odeslaných hlasů. Rozhodli se proto vyzvat fanoušky, aby s odesláním hlasu nespěchali a v případě neúspěchu počkali s dalším pokusem několik minut. Podrobné informace včetně odpovědí na nejčastější otázky následují v oficiální tiskové zprávě.

Tisková zpráva

V neděli 20. června 2004 proběhne finále soutěžní show Česko hledá SuperStar. TV Nova předpokládá, že v jeden okamžik by mohlo svou hlasovací SMS zaslat až jeden milion fanoušků.  Kapacity sítí jednotlivých mobilních operátorů však mají své limity a je možné, že síť bude v tento okamžik přetížena. Je proto nutné, aby si diváci odesílání SMS rozložili do celé hodiny, která je vyhrazena pro hlasování.
V případě, že hlasovací SMS nebude odeslána, neměl by ji fanoušek zkoušet odesílat bezprostředně poté znovu. Mobilní operátoři doporučují na další odeslání hlasovací SMS vyčkat zhruba 10 až 15 minut. Okamžitým odesláním totiž divák nezvyšuje svou šanci na odeslání hlasu.

Kdy je možné hlasovat?

Diváci mohou hlasovat kdykoliv během určeného časového období. Pro úspěšné a bezproblémové doručení jejich hlasovací SMS by však neměli zasílat svůj hlas okamžitě po zahájení hlasování. Ideální doba pro odeslání SMS je 10 až 15 minut poté.

Co dělat, když divák nemůže SMS odeslat?

Pokud SMS zprávu nelze odeslat, znamená to, že síť je v tuto chvíli plně vytížena. Nejlépe je vyčkat 10 až 15 minut a poté hlas odeslat znovu.

Jak se divák dozví, že jeho SMS hlas byl doručen?

V případě, že hlasující neobdrží žádnou zprávu, znamená to, že hlas byl úspěšně doručen. Ve chvíli, kdy divák odešle svou SMS před nebo po limitu, určenému k hlasování nebo v případě, že hlasující překročí povolený počet SMS zaslaných z jednoho čísla, obdrží upozornění o neplatnosti jeho hlasu.

Kolik stojí jedna hlasovací SMS?

Za každou odeslanou SMS je zákazníkovi všech tří mobilních operátorů účtována sazba
6 Kč (cena včetně DPH).

Jak dlouho trvá, než je hlas započten do celkového součtu?

Veškeré hlasovací systémy v soutěži Česko hledá SuperStar fungují on-line. Každý hlas je započten během několika vteřin po jeho odeslání z mobilního telefonu.

Kolik hlasů může divák odeslat?

Z jednoho mobilního telefonu je možné odeslat maximálně 50 hlasů.

Na jaké číslo hlasovací SMS posílat?

Hlasovací SMS je možné odesílat na číslo 9090606. Toto číslo je společné pro všechny mobilní operátory.

Diskuze (44) Další článek: Časopisy pro mobilní telefony

Témata článku: Superstar, Ideální doba


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40