Šuškanda: Apple a Motorola možná pracují na novém mobilu

Šušká se, že Apple s Motorolou spolupracují na vývoji nového mobilního telefonu. Do ohně přihazuje třeba server Engadget.com, který v posledních dnech neustále hledá a píše o nových indiciích. V diskusi na TreoMac se objevila historka administrátora serveru, který se ve vlaku setkal s tajemným zaměstnancem Motoroly a získal od něj další informace.

Telefony by měl mít „střeva“ Motoroly, navenek se ale asi bude tvářit jako Apple. Můžeme očekávat elegantní design, přímou spolupráci se službou iTunes – tedy přehrávání MP3 a snad i přístup k internetovému obchodu. Tajemný informátor zmínil i slot pro paměťové karty a konektor podobný USB.

I když všechno zatím vypadá spíš jako dobrodružný film, vstup Apple do mobilního byznysu by moc nepřekvapil. Svět směřuje k multifunkčním zařízením a Apple by se svým MP3 přehrávačem iPod mohl zabodovat i v mobilech. V rámci společnosti navíc vznikla samostatná divize, která se věnuje iPodu – jenže přehrávač hudby je trochu málo na takové strukturální změny. Jsme zvědavi a čekáme víc.

(Schválně zkuste, co se skrývá za doménou www.iphone.com)

Diskuze (4) Další článek: Stáhněte si obálku Mobilit na telefon nebo monitor

Témata článku: Apple, Motorola, Apple iPhone 4GB, Mobil, APP, Motor

Určitě si přečtěte