Šuškanda: T-Mobile chystá zvýhodnění datového tarifu Email&PDA

T-Mobile kromě neomezených tarifů nabízí také dva doplňkové datové tarify – WAP a Emai&PDA. Jejich názvy jasně naznačují, k jakému účelu jsou tyto doplňky k běžným hlasovým tarifům určeny.

T-Mobile WAP Email&PDA
Měsíční poplatek 118 Kč 237 Kč
Volné jednotky Internet - 10 MB
Volné jednotky WAP 1 MB -

Po vyčerpání volných dat se přenášené kilobajty účtují následovně:

T-Mobile Internet WAP
Cena za přenesený kB 0,07 Kč 0,60 Kč
Účtovací jednotka 5 kB 5 kB

Pokud to s „datováním“ trochu přeženete, může se částka za využití služby vyšplhat až na úroveň neomezených tarifů. A stane se to překvapivě rychle, s tarifem Email&PDA už při překročení 8,3 MB nad volné jednotky.

Z důvěryhodného zdroje jsme se dozvěděli, že se ale od 16. února chystá změna podmínek pro využívání tarifního doplňku Email&PDA. Všem zákazníkům s tímto tarifem nebude od tohoto dne účtováno za datové služby více než 950 Kč (799 Kč bez DPH). V této konečné částce je samozřejmě započten i standardní paušální poplatek 237 Kč (199 Kč bez DPH). Jakmile dosáhnete maximální částky, můžete stahovat neomezeně, ale stejně jako u běžných neomezených tarifů bude aplikován FUP s limitem 2 GB na jedno zúčtovací období. Po překročení tohoto limitu klesne rychlost připojení na 32 kb/s až do konce zúčtovacího období. Do zmíněného limitu se nazapočítavá využívání datových služeb v rámci roamingu, které je účtováno zvlášť.

Připomeňme, že neomezený datový paušál Internet+ stojí 832 Kč (699 Kč). S tarifem Email&PDA tedy zaplatíte o více než stokorunu více, ale pokud měsíčně stáhnete jen něco málo přes 10 MB dat, můžete naopak hodně ušetřit. Řešení připomíná strukturu datového tarifu Vodafonu.

Informaci zatím nemáme ověřenou přímo od operátora.

Diskuze (15) Další článek: Přímé srovnání: dva megapixely třikrát jinak

Témata článku: Tarif, Email, Zvýhodnění, PDA, Mobil

Určitě si přečtěte