Šuškanda: v pondělí bude představen evropský iPhone s podporou 3G

I bez jediné praktické zkušenosti je zatím iPhone v Evropě přijímán jako přístroj s výjimečným uživatelským prostředím, ale chudou výbavou. Za největší nedostatek je považována absence podpory 3G. Po mnoha spekulacích a nepodložených zprávách přišlo prohlášení respektovaného britského novináře jménem Guy Kewney, že evropská verze iPhonu skutečně bude podporovat sítě třetí generace. V článku serveru NewsWireless.net dále uvádí, že modifikovaný komunikátor bude představen již následující pondělí (2. července) v Londýně za přítomnosti zástupců firem Vodafone, T-Mobile a Carphone Warehouse.

V Americe dostal exkluzivitu jediný operátor, proč tedy budou u nás dva? Jednoduše proto, že ani jeden z nich totiž nedokáže pokrýt všechny země starého kontinentu. Větším překvapením je pro mne přizvání nezávislého prodejce Carphone Warehouse. Ten totiž bude s největší pravděpodobností iPhone prodávat odblokovaný a bez dlouhého závazku (dva roky u amerického AT&T). Apple iPhone by tak v Evropě mohl být daleko svobodnější a technicky atraktivnější záležitostí, než je tomu v jeho domovině. Jako poslední problém se tak jeví pozdní začátek prodeje. Jak se zdá, ani to však není zcela definitivní a dočkat bychom se mohli už o nějaký ten měsíc dříve, mluví se o říjnu.

Je skutečně možné, že bude evropský iPhone a okolnosti spojené s jeho prodejem o tolik lepší, než v Americe? Může si vůbec Apple něco takového dovolit? Nerozhněvá si tím „své“ Američany? Více se dozvíme v pondělí.

Témata článku: 3G, Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, Přizvání

Určitě si přečtěte

Proč je vodotěsný mobil drahý

Proč je vodotěsný mobil drahý

** Proč už dávno nejsou všechny smartphony vodotěsné? ** Technologii máme a je to tak užitečné. ** Odpověď je jednoduchá – je to hodně drahé.

1.  10.  2017 | Kůžel Filip | 65

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

** 9. ledna 2007 Steve Jobs představil první iPhone. Přesně před 10 lety ** Vyvolal pozdvižení. To ještě nikdo nevěděl, že tenhle mobil změní svět ** Provedeme vás dekádou evoluce a inovacemi jednotlivých modelů

12.  9.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 161