Šuškanda: v pondělí bude představen evropský iPhone s podporou 3G

Šuškanda: v pondělí bude představen evropský iPhone s podporou 3G

I bez jediné praktické zkušenosti je zatím iPhone v Evropě přijímán jako přístroj s výjimečným uživatelským prostředím, ale chudou výbavou. Za největší nedostatek je považována absence podpory 3G. Po mnoha spekulacích a nepodložených zprávách přišlo prohlášení respektovaného britského novináře jménem Guy Kewney, že evropská verze iPhonu skutečně bude podporovat sítě třetí generace. V článku serveru NewsWireless.net dále uvádí, že modifikovaný komunikátor bude představen již následující pondělí (2. července) v Londýně za přítomnosti zástupců firem Vodafone, T-Mobile a Carphone Warehouse.

V Americe dostal exkluzivitu jediný operátor, proč tedy budou u nás dva? Jednoduše proto, že ani jeden z nich totiž nedokáže pokrýt všechny země starého kontinentu. Větším překvapením je pro mne přizvání nezávislého prodejce Carphone Warehouse. Ten totiž bude s největší pravděpodobností iPhone prodávat odblokovaný a bez dlouhého závazku (dva roky u amerického AT&T). Apple iPhone by tak v Evropě mohl být daleko svobodnější a technicky atraktivnější záležitostí, než je tomu v jeho domovině. Jako poslední problém se tak jeví pozdní začátek prodeje. Jak se zdá, ani to však není zcela definitivní a dočkat bychom se mohli už o nějaký ten měsíc dříve, mluví se o říjnu.

Je skutečně možné, že bude evropský iPhone a okolnosti spojené s jeho prodejem o tolik lepší, než v Americe? Může si vůbec Apple něco takového dovolit? Nerozhněvá si tím „své“ Američany? Více se dozvíme v pondělí.

Témata článku: 3G, Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7

17 komentářů

Nejnovější komentáře

  • b 2. 7. 2007 9:37:16
    Krome CDMA je v Kanade samozrejme i GSM. Viz treba...
  • stary hryzli 1. 7. 2007 17:41:06
    Protoze na tom jedou firmy (velmi casto i ty male). Proto.
  • Lucas 1. 7. 2007 16:03:10
    Push technologii to ma, otevreny svetovy standard Push-IMAP. Treba to uz...
Určitě si přečtěte

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

** 9. ledna 2007 Steve Jobs představil první iPhone. Přesně před 10 lety ** Vyvolal pozdvižení. To ještě nikdo nevěděl, že tenhle mobil změní svět ** Provedeme vás dekádou evoluce a inovacemi jednotlivých modelů

9.  1.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 149


komerční sdělení

Komerční sdělení